آموزش بازاریابی آنلاین

آموزش بازاریابی آنلاین چیست؟

آموزش بازاریابی آنلاین، دوره یا کلاسی است که در آن شما می توانید مهارت های لازم برای انجام بازاریابی آنلاین را کسب نمایید. بازاریابی آنلاین همان طور که از اسمش مشخص است، نوعی از بازاریابی مبتنی بر اینترنت می باشد. شما با استفاده از این نوع از بازاریابی قادر خواهید بود که مشتریان مورد نیاز خود را به کمک اینترنت جذب کنید.

آیا با خواندن مقاله آموزش  بازاریابی آنلاین را یاد خواهیم گرفت؟

آموزش بازاریابی آنلاین از چندساعت تا چند ده ساعت دوره های متنوعی را دارد. شما با خواندن این مقاله یاد خواهید گرفت که چطوری بازاریابی آنلاین را یاد بگیرید! البته فکر می کنم با خواندن این جمله قدری به این موضوع فکر کنید که خوب چه کاری است. خودمان می رویم و شروع به یادگیری می کنیم. دیگر چه نیاز به وقت تلف کردن با این مقاله می باشد؟ در صورتی که به هیچ عنوان اینگونه نیست. شما اگر هیچ آشنایی اولیه ای با بازاریابی آنلاین ندارید، مطمئنا برای شروع مثل بسیاری از افراد با مشکلاتی مواجه خواهید شد. که ما در این مقاله قصد داریم که این مشکلات را به شما به گوییم تا اگر قصد یادگیری بازاریابی آنلاین را کردید، به طور کاملا اصولی یادگیری خودتان را آغاز کنید. شما با خواندن این مقاله، فقط قدری با مبحث و موضوعات بازاریابی آنلاین آشنا خواهید شد. ولی هدف اصلی این مقاله این خواهد بود که شما چگونه یادگیری بازاریابی آنلاین را شروع کنید.

آموزش بازاریابی آنلاین

آموزش بازاریابی آنلاین برای چه کسب و کار های مناسب نیست؟

بعضی از کسب و کار ها هستند که عملا بازاریابی آنلاین برای آن ها تا چندسال آینده هیچ کاربردی نخواهد داشت. البته فقط تا چند سال آینده. کسب و کار های که مشتریان شان مستقیما افراد سالمند هستند، مطمئنا نمی توانند تا زمانی که سالمندان به تکنلوژی مسلط شوند از این گونه بازاریابی استفاده کنند. بنابراین تنها کسب و کارهایی که تا چندسال آینده نمی توانند از این نوع از بازاریابی سودی ببرند، کسب و کار هایی هست که مخاطبان آن با تکنلوژی آشنایی چندانی ندارد. البته ما می دانیم که بعضی از محصولات درست است که مصرف کننده ی نهایی سالمندان هستند، ولی تصمیم برای خرید آن محصول و خرید آن محصول توسط مثلا فرزندانشان انجام می شود. بنابراین اگر تصمیم گیرنده و خریدار اصلی ما سالمندان نباشند، باز می توانیم از بازاریابی آنلاین استفاده کنیم.

این مقاله را از دست ندهید  بازاریابی الکترونیک

آموزش بازاریابی آنلاین برای چه کسب و کارهایی ضروری است؟

امروز همه کسب و کار ها باید به این ابزار قدرتمند در بازاریابی مجهز شوند. زیرا اگر نشوند به زودی ازبین خواهند رفت! بله ازبین خواهند رفت.

اگر کسب و کارتان در اینترنت نباشد، به زودی در بازار هم نخواهد بود./بیل گیتس

همان طور که خواندید جناب آقای بیل گیتس این جمله را گفته اند و ما با خواندن این جمله به اهمیت بازاریابی اینترنتی بیش از پیش پی می بریم. بطور کلی همه کسب و کار ها باید شروع به یادگیری بازاریابی آنلاین کنند. شاید الان یک کسب و کاری که مخاطبش سالمندان باشد نتواند در ایران از این روش به خوبی سود ببرد ولی در آینده نه چندان دور همه سالمندان با تکنلوژی آشنا خواهند بود.

هیچ وقت فراموش نکنیم که اگر بخواهیم نتایج خوبی را در زمینه ای که فعالیت می کنیم بگیریم، حتما باید قبل از آن کارهایی را انجام بدهیم.

امروز کارهایی را انجام می دهیم که دیگران حاضر نیستند انجام دهندتا فردا کارهایی را انجام بدهیم که دیگران قادر نیستند انجام بدهند.

تقریبا موفقیت در هر زمینه ای در این جمله بگونه ای بسیار عالی خلاصه می شود. ما اگر بخواهیم که از رقیبان مان در آینده جلوتر باشیم و همیشه به سمت موفقیت در کسب و کار مان حرکت کنیم، باید امروز کارهایی رو انجام بدهیم که شاید نتیجه ی آن برایمان در لحظه خیلی جالب نباشد. ولی مطئنا در آینده از بسیاری از رقیبان تان جلوتر خواهید بود.

 

آموزش بازاریابی آنلاین را از کجا شروع کنیم؟

گام اول یادگیری راه اندازی سایت به کمک وردپرس

این مقاله را از دست ندهید  بازاریابی آنلاین

شما برای بازاریابی آنلاین حتما باید یک سایت را در ابتدا داشته باشید که کلیه یه کمپین های تان را براساس آن جلو ببرید. بنابراین اولین گام یادگیری وردپرس که یک سایت ساز پیشرفته و در عین حال با کار کردی ساده هست می باشد.

گام دوم یادگیری بازاریابی ایمیلی

مهم ترین بخش یک بازاریابی آنلاین جمع کردن ایمیل های مخاطبانی است که به کسب و کارتان یا محصول تان علاقه مند هستند. شاید خیلی برای تان مفهوم این موضوع گنگ باشد. ولی در حال حاضر من قصد دارم که فقط راه را به شما بگویم. انشاءالله در مقاله های بعدی به تفضیل در باره ی آن صحبت می کنیم.

گام سوم یادگری sem

اس ای ام به معنای سرچ انیجین مارکتینگ می باشد. یعنی بازاریابی موتور های جست و جو. یکی از مهم ترین بخش های بازاریابی آنلاین آشنایی با این بخش می باشد.

گام چهارم یادگیری بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه یکی از پرطرفدارترین مدیاها همین شبکه های اجتماعی هستند. کاربران ساعت های زیادی از وقت شان را در این شبکه های اجتماعی سپری می کنند. این موضوع باید برای کسب و کار ها بسیار پر اهمیت باشد. چرا که با برنامه ریزی برای این فرصت می توانند سود بسیاری را کسب کنند.

و…

بسیاری از آموزش های دیگر هم هستند که شما برای یادگیری کامل بازاریابی آنلاین باید به آن ها مسلط شوید. البته ما به مهم ترین و تقریبا ۹۰ درصد این موارد پرداختیم.

نویسنده: محمود بهبهانی(مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.