آموزش بازاریابی اینترنتی

منظور ما از آموزش بازاریابی اینترنتی چیست؟

هدف من از نوشتن این مقاله آشنا کردن شما با نحوه یادگیر انواع آموزش بازاریابی اینترنتی می باشد.

امروزه اگر افراد با بازاریابی اینترنتی آشنایی نداشته باشند، خیلی از فرصت های پیش روی خود را از دست خواهند داد و همین موضوع باعث شد تا من این مقاله را برای تان بنویسم. یادگیری بازاریابی اینترنتی بخش های مختلفی دارد. ما در این مقاله شما را با انواع روش های بازاریابی اینترنتی آشنا می کنیم تا بتوانید به بهترین نحو آن هارا آموزش ببینید و از آن ها استفاده نمایید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

چرا آموزش بازاریابی اینترنتی؟

بسیاری از افراد یک وبسایت راه اندازی می کنند و فکر می کنند با راه اندازی این وبسایت دیگر همه راه را رفته اند! درصورتی که به هیچ وجه اینگونه نیست. اگر شما وبسایتی را راه اندازی می کنید دقیقا در ابتدای کار مانند یک سوپرمارکت وسط یک جزیره دور افتاده است. چون هیچ کس به غیر از خودتان در حالت عادی آدرس آن را ندارد که به وبسایت تان مراجعه کند. شما باید راه های دستیابی به وبسایت تان را تا می توانید افزایش دهید و از بازاریابی اینترنتی به بهترین نحو استفاده کنید. بعضی از محدود افرادی هم هستند که هنوز کسب و کارشان را به صلاح اینترنت تجهیز نکرده اند!

آقای استیو جابز یک جمله ی جالب دارد که می گوید: اگر کسب و کار تان در اینترنت نباشد به زودی در اینترنت هم نخواهد بود!

بنابراین اگر از این صلاح بسیار قدرتمند بهره نمی برید، لطفا هرچه سریع تر خودتان را به آن تجهیز نمایید. شما راه های زیادی برای بازاریابی کسب و کارتان دارید. ولی مطمئنا در حال حاضر بهترین و هوشمندانه ترین روش همین بازاریابی اینترنتی می باشد. شاید اگر ما در ۵سال پیش بودیم و این حرف را می زدیم خیلی باور پذیر نبود. ولی باتوجه به شرایط کنونی و اتفاقاتی که خودتان شاهد آن هستید، این اتفاق بسیار به واقعیت نزدیک تر می باشد.

به طور مثال اگر شما به اطرافیان خود نگاهی بیاندازید خواهید دید که همان افرادی که اغلب وقت شان را با تلویزیون تلف می کردند، در حال استفاده از اینترنت هستند. البته من کاملا مخالف این گونه از سبک زندگی هستم. یعنی اتلاف و قت چه با تلویزیون چه با اینترنت مانع پیشرفت جامعه می شود. ولی من قصد دارم در این مقاله به بازاریابی اینترنتی به پردازم و این موضوع را شاید در مقاله ی دیگری بررسی کردم.

انواع روش های آموزش بازاریابی اینترنتی

اولین نکته که باید به آن اشاره کنیم زمان مورد نیاز برای یادگیری بازاریابی اینترنتی می باشد. شما اگر قصد یادگیری مطلبی را به صورت کامل دارید، دو راه پیش روی تان خواهد بود. راه اول این که خودتان به کمک اینترنت به صورت رایگان اقدام به یادگیری مطالب کنید. راه دوم هم این است که در دوره های آنلاین ما یا سایر موسسه های آموزشی شرکت نمایید. هر کدام از این روش ها بدی ها و خوبی های مخصوص خود را خواهد داشت. شما اگر قصد یادگیری بازاریابی اینتنرنتی را از طریق سرچ و محتواهای رایگان را دارید، باید بدانید که احتمالا راهی یک الی دوساله را پیش رو خواهید داشت! چون قبلا من یکی از افرادی بودم که حاضر نبودم یک ریال هم بابت آموزشم بپردازم و همه ی این راه را تست کردم. راه دوم هم این است که شما از طریق پرداخت مبلغی ظرف مدتی کوتاه، حدود شش ماه این موضوعات را یادبگیرید. باتوجه به پیشرفت سریع تکنلوژی و اهمیت زمان در موفقیت، من به این نتیجه رسیدم که حتما باید سرعت یادگیری خود را افزایش بدهم تا به موفقیت دلخواهم دست پیدا کنم. همین دلیل هم معمولا ماهانه یک میلیون تومان را برای آموزشم سرمایه گذاری می کنم. البته این به آن معنا نیست که شما اگر پول ندارید نمی توانید به جایی برسید. مطمئن باشید اگر بخواهید می توانید با تلاش تان همه ی این ها را جبران کنید. بنابراین اصلا برای یادگیری و پیشرفت تان مانع تراشی نکنید.

 

آموزش بازاریابی اینترنتی برای کیست؟

بازاریابی اینترنتی امروزه یکی از مهارت های ضروری برای افراد فعال در زمینه ی بازاریابی محسوب می شود. همچنین در بسیاری از کسب و کار ها مدیران کسب و کار ها با گذراندن این دوره ها خود متخصص این حوزه می شوند. این که شما اگر مدیر کسب و کاری هستید خودتان هم این مهارت ها را کسب کنید یک مزیت بسیار ارزشمند را برای تان ایجاد می کند. از آنجایی که بخش بازاریابی اینترنتی با افزوده شدن به کسب و کار تا یک بخش جدا نشدنی از کسب و کار تان خواهد شد، بعد از این که فردی را که شما در این زمینه استخدام کرده اید از مجموعه تان قصد رفتن بکند، می تواند خسارات جبران ناپذیری را به کسب و کار تان وارد نماید. بنابراین اگر شما خودتان به این علم آگاهی داشته باشید می توانید تا زمان استخدام فردی دیگر، این مسئولیت را انجام دهید. پس پیشنهاد من به کسانی که مدیر یک کسب و کار هستند، مطئنا یاد گیری این مهارت بسیار عالی خواهد بود.

 

اگر ما از آموزش بازاریابی اینترنتی بهره نبریم…

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، بزودی خواه یا ناخواه ما باید از اینترنت برای هر کسب و کاری استفاده کنیم. اگر امروز ما این کار را انجام دهیم و بازاریابی اینترنتی را به کسب و کار مان اضافه کنیم قطعا از بسیاری از رقیبان مان در آینده نزدیک جلو خواهیم زد. پس چه بهتر است به جای این که ما به اینترنت به عنوان یک تهدید برای کسب و کارمان نگاه کنیم، آن را به یک فرصت بینظیر برای کسب و کارمان تبدیل کنیم.

 

نویسند: محمودبهبهانی(مشاور و مدرس کسب و کار اینترنتی)

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.