آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی در مفهوم به معنای جذب مشتری از راه اینترنت است ولی خوب اگر شما با وبسایت ما آشنایی داشته باشید و مطلبی از مارا مطالعه کرده باشید، من را می شناسید و میدانید که من تاجایی که ممکن است، اصل موضوع را می گویم و اصلا به دنبال حاشیه رفتن و توضیحات اضافی نیستم! البته مطمئن باشید، هرجایی که نیاز به توضیحات آکادمیک و کتابی باشد، قطعا به آن هم خواهم پرداخت.

مهم ترین انواع بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی انواع مختلفی دارد که مادر اینجا به بخشی از مهم ترین های آن، خواهیم پرداخت.

 

بازاریابی موتور های جست وجو(SEO)

مهم ترین نوع بازاریابی اینترنتی سئو نام دارد. سئو به معنای بازاریابی موتورهای جست وجو می باشد. البته الان شاید بگویید خوب این که گفتی یعنی چی؟ صحبت شماهم کاملا درست است، این توضیح چندان جامع نمی باشد. من این مفهوم را با یک مثال برای شما بازگو می کنم.

فرض کنید که شما یک وبسایت فروش ساعت دارید. اگر قصد داشته باشید،وقتی که افراد در گوگل اسم عینک را سرچ می کنند، وبسایت شما را در اولین نتایج موتور های جست وجو مشاهده کنند، باید اصولی را در وبسایت تان و اصولی را هم در خارج از وبسایت تان رعایت کنید تا این اتفاق برای وبسایت تان رخ دهد! البته اتفاق که نه… چون این مهم، اتفاقی نیست و اصول بسیار زیادی دارد که بارعایت آن ها، به این مهم دست می یابید.

 

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا که به تازگی به اهمیت آن، متخصصان پی برده اند، یکی از شیوه های موثر در بحث بازاریابی اینترنتی است. این نوع بازاریابی به شما آموزش می دهد که چگونه می توانید با تولید محتوای مفید، مشتریان تان را زیاد کنید.

این مقاله را از دست ندهید  مصاحبه محمود بهبهانی (بنیان گذار مدیر قرن) با رادیو بوشهر

 

بازاریابی ایمیلی

بسیاری از افراد با نادیده گرفتن این بخش از کسب وکارهای اینترنتی، سودهای بسیار زیادی را از دست می دهند! بسیاری از صاحبان کسب وکار های معتبر اینترنتی که با آن ها صحبت داشته ام، پرفروش ترین روز های خود را، مدیون بازاریابی ایمیلی میدانند. بازاریابی  ایمیلی امروزه در سراسر جهان به کارگرفته می شود.

در بالا،به بهترین شیوه های بازاریابی اینترنتی اشاره شد و همچنین در بخش های بعدی به راهکار های عملی برای هر بخش خواهیم پرداخت.

نکات و ترفندهای عملی

چکار کنیم تا سئو سایت مان بهبود پیدا کند؟

برای اینکه در سئو موفق باشید، بسیاری از نکات را باید در سایت تان رعایت کنید. یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی را که باید برای بهبود سئو سایت، رعایت کنید، ارسال محتوای مفید و مناسب است. در سئو به مطلبی مناسب گفته می شود که اولا کپی نباشد و ثانیا تعداد کلماتش از ۳۰۰ کلمه بیشتر باشد. اگر وبسایت تان را راه اندازی نکرده اید پیشنهاد می کنم حتما از وردپرس استفاده کنید زیرا بهترین ابزار های سئو را در اختیار تان قرار می دهد که شما با بهره گیری از آن ابزار می توانید، قبل از انتشار مطلبتان بدانید که سئوی مطلبی را که می خواهید ارسال کنید، در چه وضعیتی قرار دارد. محبوب ترین ابزار برای این کار در وردپرس، Yoast SEO نامدارد. اگر سایت شما بر روی سیستم های دیگری پیداسازی شده است، تاحد امکان آن را به وردپرس تبدیل کنید ولی اگر این کار ممکن نبود بهتر است برای این کار، به متخصصان سئو مراجعه کنید.

این مقاله را از دست ندهید  سایت بازاریابی اینترنتی

آموزش بازاریابی اینترنتی

بهترین راه استفاده از بازاریابی محتوا

اگر شما قصد دارید در سایت تان از بازاریابی محتوا استفاده کنید، باید بدانید که بسیار کار هوشمندانه ای را انتخاب کرده اید. زیرا آمار ها نشان می دهد، که درصد بسیار زیادی از افراد، که خرید اینترنتی انجام می دهند، معمولا خرید خود را اغلب از سایت هایی انجام می دهند که اطلاعات مفیدی را درباره ی آن محصول، درسایت شان منتشر کرده اند.

درحال حاضر دی جی کالا هم از این نوع از بازاریابی سود می برد. مثلا شما شاید هرگز برای خرید محصول به این سایت مراجعه نکرده باشید ولی بارها و بارها برای پیدا کردن مشخصات کلای مورد نظرتان و قیمت آن، به این وبسایت مراجعه کرده اید. شما هم اگر بخواهید قطعا می توانید محتویات ارزشمندی را برای کاربران ومشتریان تان تولید کنید.

جدا از بحث بازاریابی، تولید محتوا می تواند، مشتریان قبلی تان را نسبت به شما وفادار سازد و همچنین باعث می شود که همان مشتریان، برای شما مشتریان جدیدی را چذب نمایند.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی ایمیلی

برای این که به بهترین نحو از بازاریابی ایمیلی بهره ببرید و بیشترین کاربران را جذب کنید، می بایست، یک پیشنهاد بسیار جذاب را، برای دریافت ایمیل، به کاربرانی که به سایت تان مراجعه می کنند، بدهید.

یکی از دام هایی که در بازاریابی ایمیلی بسیاری از افراد در آن دچار می شوند، این است که از بانک های ایمیلی برای ارسال گروهی ایمیل، استفاده می کنند که این کار باعث می شود که دیگر ایمیل شما برای کاربران به صورت ویروسی یا مشکوک به ویروس دریافت شود و در لیست اسپم آن ها قرار گیرد. برای جلوگیری از این مورد، حتما فقط پیام های خود را به کاربرانی که به سایت تان مراجعه می کنند و ایمیل شان را در اختیار شما قرار می دهند ارسال کنید.

این مقاله را از دست ندهید  انواع تبلیغات اینترنتی

نویسنده: محمود بهبهانی

 

آموزش بازاریابی اینترنتی

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.