انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی در این مقاله یعنی چه؟

تبلیغات اینترنتی : از آنجایی که من می دانم وقت شما بسیار ارزشمند است، قصد دارم در همین ابتدا به مفهوم انواع تبلیغات اینترنتی بپردازم. تبلیغات به معنای نمایش محصولات و خدمات به مشتریان دست به جیب می باشد. بنابراین تبلیغات اینترنتی به معنای نمایش محصولات و خدمات به مشتریان دست به جیب، از راه های مختلفی که در اینترنت موجود هست می باشد. من در این مقاله به شما شیوه های مختلف تبلیغات اینترنتی را معرفی خواهم کرد و نکاتی عملی را نیز برای سود بردن سریع از این روش ها به شما آموزش خواهم داد.

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

اگر انواع روش های تبلیغات اینترنتی را ندانیم

کسب و کار ها در سال های آینده به دو دسته تقسیم خواهند شد: کسب و کار هایی که در اینترنت هستند و کسب و کارهایی که نیستند!(بیل گیتس)

بنابراین کسانی می توانند به کسب و کار خود ادامه دهند که بتوانند از روش های اینترنتی تبلیغات نیز استفاده کنند.

اما آمار عجیبی که دیجی کالا منتشر کرده است، اهمیت این قضیه را بیش از پیش برایمان روشن می کند. درحال حاضر براساس آمار سال ۲۰۱۶، دیجی کالا روزانه بیش از ۲۰۰۰ سفارش را از طریق سایتش دریافت کرده است. این آمار مربوط به سال گذشته می باشد و قطعا این میزان تاکنون به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است. دیجی کالا یکی از ۱۰۰ها نمونه ی موفق کسب و کار هایی هست که از اینترنت برای تبلیغات خود استفاده می کند. شاید شما هیچ وقت تبلیغ دیجی کالا را در تلوزیون ندیده باشید ولی در نیمی از سایت های مطرح ایرانی می توانید تبلیغات دیجی کالا را مشاهده کنید.

این مقاله را از دست ندهید  بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

انواع روش های پرداخت تبلیغات اینترنتی

روش های پرداختی تبلیغات اینترنتی، گونه های مختلفی دارد که شما می توانید با یادگیری آن ها با تسلط بیشتری به تبلیغات کسب و کار یا خودتان بپردازید. روش های آن را در ادمه باهم بررسی خواهیم کرد:

تبلیغات کلیکی: یکی از شیوه هایی که شما می توانید در اینترنت تبلیغات انجام بدهید، استفاده از شیوه تبلیغات کلیکی می باشد. در این روش تبلیغاتی، شما فقط به ازای تعداد افرادی که بر روی تبلیغات شما کلیک کرده اند، پول پرداخت می کنید یعنی کار به این که چندبار تبلیغ شما نمایش داده شده است یا چه مدت نمایش داده شده ندارید. برای استفاده از اینگونه تبلیغات می توانید ” تبلیغات کلیکی ” را در گوگل سرچ کنید و از نتایج آن استفاده کنید. در حال حاضر سیستم هایی که بیشترین طرفداران را دارند، سایت های اینتورک، فست کلیک و کلیک یاب می باشند.

تبلیغات نمایشی: در اینگونه از تبلیغات، شما به ازای تعداد نمایش تبلیغات تان پول پرداخت می کنید. یعنی به طور مثال اگر شما قرار باشد که در یک سایتی مثل ورزش ۳ با استفاده از روش تعداد بازدید تبلیغ کنید، هرکاربری که از روی تبلیغات شما رد شود، به عنوان یک بازدید محاسبه میشود.(البته در سایت ورزش۳ اینگونه از تبلیغات وجود ندارد.)

برای استفاده از این روش هم می توانید از گوگل کمک بگیرید و هم از مناسب ترین سایت های تبلیغات نمایشی که عبارت اند از : بلاگفا و ای نتورک استفاده کنید.

 

تبلیغات زمان دار: در این روش از تبلیغات، شما فقط براساس زمان نمایان شدن تبلیغ تان، هزینه پرداخت می کنید. یعنی چه ۱۰۰کلیک بشود یا چه ۱۰۰۰کلیک و جه ۱۰۰بار نمایش داده شود یا ۱۰۰۰ بار، در پرداختی شما تاثیری ندارد. شما در این گونه از تبلیغات، اغلب بصورت ماهانه با طرف نمایش دهنده تبلیغات تان، پول پرداخت می کنید. اغلب سایت های ایرانی این نوع از تبلیغات را ارائه می دهند. این روش به نسبت روش های دیگر، معمولا از ریسک بیشتری برخوردار است.

این مقاله را از دست ندهید  آموزش بازاریابی اینترنتی

تبلیغات براساس میزان فروش: در این روش از تبلیغات، شما براساس میزان فروشی که داشتید، هزینه پرداخت می کنید. بدون شک این روش ازجمله کم ریسک ترین روش های تبلیغات است. برای استفاده از این روش، سیستم یکپارچه و کاملی را تابحال من در ایران ندیده ام. ولی شما می توانید با راه اندازی سیستم افلیت(Affiliate)، خودتان به این کار اقدام کنید.

این روش هایی که در بالا به آن اشاره کردم، بهترین روش های تبلیغاتی در ایران هستند و عموم برندهای مطرح، از همین شیوه های پرداختی استفاده می کنند.

انواع تبلیغات اینترنتی

شما برای اینکه از تبلیغات اینترنتی استفاده کنید، سه راه عمده دارید:

۱- استفاده از متن

۲- استفاده از ویدیو

۳- استفاده از عکس

این روش هایی که در بالا نام بردم، هر کدام درجای خود استفاده بشوند، می تونند مفید باشند و اگر در جای خود استفاده نشوند هیچ سودی برای شما نخواهند داشت.

مثلا اگر شما قرار هست که در یک سایت ویدیویی از تبلیغات متنی استفاده کنید، معمولا نتیجه مناسبی از آن تبلیغ تان بدست نمی آورید یا اگر در یک سایتی که کاربران آن فقط برای دانلود کتاب آمده اند، از ویدیو استفاده نمایید، نتایج قطعا جالب توجه نخواهد بود.( در این مقاله هدف از تبلیغات، سئو نمی باشد)

بنابراین شما باید قبل از اینکه در جایی تبلیغ کنید، کاربران آن را مورد بررسی قرار دهید و مطابق با علایق و سلایقه آن کاربران، تبلیغات خود را انجام بدهید تا به بهترین نحو از تبلیغات خود نتیجه بگیرید.

من(محمود بهبهانی) در این مقاله سعی کردم که اساس تبلیغات اینترنتی را به شما آموزش دهم. حال شما در هر کجای اینترنت بخواهید تبلیغاتی انجام بدهید، به کمک مواردی که در این مقاله گفته شد،براحتی و با هزینه کمتری می توانید به هدف های تبلیغاتی تان دست پیدا کنید. امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید. حتما اگر در این باره سوالی داشتید در زیر همین پست برای من ارسال کنید تا به شما در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ بدهم.

این مقاله را از دست ندهید  بازاریابی آنلاین

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.