اینترنت مارکتینگ

اینترنت مارکتینگ چیست؟

اینترنت مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی به نوعی از بازاریابی براساس اینترنت گفته می شود. که ما به کمک آن می توانیم، برای محصولات مان مشتری جذب کنیم. اینترنت مارکتینگ روز به روز در حال پیشرفت است و گفته می شود که در سال ۲۰۱۷ بهترین روش برای بازاریابی محسوب می شود.

چرا اینترنت مارکتینگ؟

اینترنت مارکتینگ

همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، عموم روش های گفته شده در ابتدای لیست، با اینترنت مارکتینگ در ارتباط می باشد. بنابراین بهترین راه برای کسب بیشترین سود از بازاریابی را در سال ۲۰۱۷ می توان به اینترنت مارکتینگ نسبت داد.

با گسترش روز افزون اینترنت، استفاده از سایر رسانه ها در بین مردم در حال کاهش است. به طور مثال روزی عموم افراد بیشتر ساعت روز خود را پای تلویزیون سپری می کردند. اما در حال حاضر، عموم مردم ساعت های زیادی از وقت شان را در اینترنت و در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف سپری می کنند. جالب است بدانید بسیاری از افراد حتی برای تماشای تلویزیون هم از اینترنت استفاده می کنند. بنابر این بهتر است حتما از اینترنت برای بازاریابی کسب و کار مان استفاده کنیم. آقای بیل گیتس یک جمله بسیار جالب دارد که می گوید:” اگر کسب و کارتان در اینترنت نباشد به زودی در بازار هم نخواهد بود.”

این جمله از بیل گیتس معانی بسیار زیادی برای ما دارد. مطمئن باشید اگر امروز کارهایی را که خیلی ها حضر نیستند انجام دهند را انجام دهیم، می توانیم در آینده کار هایی را کنیم که دیگران قادر نیستند انجام دهند.

این مقاله را از دست ندهید  کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

اینترنت مارکتینگ را از کجا آغاز کنیم؟

ما برای شروع اینترنت مارکتینگ راه های زیادی داریم. می توانیم از اینستاگرام یا تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی معروف دیگر استفاده کنیم ولی باید این نکته را حتما بدانیم که اگر بخواهیم اینترنت مارکتینگ را به صورت اصولی انجام دهیم، حتما می بایستی ابتدا وبسایت مان را راه اندازی کرده و سپس اقدام به اینترنت مارکیتنگ کنیم. زیرا اگر پایه و اساس اینترنت مارکتینگ خود را بر پایه ی شبکه های اجتماعی بنا بگذاریم، نمی توانیم به صورت دائمی انتظار پیشرفت را داشته باشیم زیرا مردم در بین شبکه های اجتماعی درحال گردش می باشند و همیشه بعد از مدتی یک شبکه اجتماعی افول می کند و شبکه ی اجتماعی دیگری ظهور. دقیقا مانند زمانی که فیس بوک در ایران در اوج بود ولی امروز دیگر خبری از آن نیست.

اگر می خواهیم کسب و کاری با ثبات داشته باشیم حتما باید از امروز به فکر استفاده هرچه بیشتر از اینترنت باشیم. اینترنت نتنها رسانه ای کم هزینه نسبت به بسیار از رسانه ها می باشد، بلکه می تواند تاثیر گذاری به مراتب بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. از اینترنت مارکتینگ همیشه به بهترین نحو آن استفاده کنید. شما می توانید برای راه اندازی وبسایت تان از نرم افزار سایت ساز وردپرس کمک بگیرید. نرم افزار سایت ساز وردپرس به شما کمک می کند تا در کمتر از ۵دقیقه وبسایت تان را راه اندازی نمایید و همچنین کلیه ی امکانت لازم برای راه اندازی یک وبسایت حرفه ای را در اختیار تان قرار می دهد./ نویسنده: محمودبهبهانی(مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی)

این مقاله را از دست ندهید  بازاریابی آنلاین

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.