بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی و یا بازاریابی آنلاین، به تلاش های تبلیغاتی و بازاریابی که با استفاده از وب و ایمیل به فروش مستقیم از طریق تجارت الکترونیک منجر می شود می گویند. بازاریابی اینترنتی و تلاش های تبلیغاتی آنلاین معمولا به جای انواع سنتی از تبلیغات مانند رادیو، تلویزیون، روزنامه ها و مجلات استفاده می شود.

در برخی از موارد بازایابی اینترنتی برای فروش از طریق کسب و کار های فیزیکی هم استفاده می شود که البته استاندارد آن این است که فروش هم اینترنتی باشد. چون نرخ تبدیل به مشتری بهتری را خواهید داشت.

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی چیست

چرا بازاریابی اینترنتی؟

برای برخی از کسب و کارها استفاده از بازاریابی اینترنتی ضروری و برای برخی دیگر از کسب و کار ها استفاده از بازاریابی اینترنتی حیاتی است. یعنی اگر از بازاریابی اینترنتی استفاده نکنند احتمالا نمی توانند در کسب و کارشان موفق شوند.

کسب و کار هایی که بزرگ هستند، باید حتما از بازاریابی اینترنتی استفاده کنند زیرا اگر نخواهند استفاده کنند باید بهای سنگینی را برای گسترش بازار هدف شان بپردازند.

کسب و کارهای نوپا هم اگر از این روش استفاده نکنند، تقریبا ورود موفق به بازار برای شان غیر ممکن خواهد بود. یعنی اگر از بازاریابی اینترنتی استفاده نکنند از بین می روند.

البته بازاریابی آفلاین و سنتی هم خیلی مناسب است و اگر کسب و کار ها از این نوع از بازاریابی هم استفاده کنند، قطعا سود زیادی را خواهند برد ولی فراموش نکنیم که هزینه ی بازاریابی اینترنتی و نتیجه بخشی آن در شرایط کنونی ایران قابل مقایسه با شیوه های سنتی نیست.

این مقاله را از دست ندهید  سئو سایت به زبان ساده | پیش به سوی اول گوگل

من(محمود بهبهانی) در یکی از سمینارهایم از شرکت کنندگان پرسیدم که: بازاریابی اینترنتی بهتر است یا تبلیغات در بیلیبورد یکی از شلوغ ترین میدان ها؟ بعضی از شرکت کنندگان گفتند بیلبورد وبقیه هم گفتند مطمئنا بازاریابی اینترنتی بهتر است. یکی از شرکت کنندگان پاسخ بسیار جالبی را به این سوال من داد و گفت: من برای کسب و کارم یک بیلبورد را در یکی از نقاط شلوغ اجاره کردم. کل تماس هایی که از این بیلبورد داشتم ۶تماس بود. سپس تصمیم گرفتم که در سایت های رایگان آگهی این کار را انجام بدهم. بعد از این کار زنگ خور من چندبرابر همان بیلبورد بود.

البته من(محمودبهبهانی) خودم هم همین تجربه را در کسب و کار هایم داشته ام. بدون شک بهترین روش بازاریابی در شرایط کنونی بازاریابی اینترنتی می باشد.

 

بازاریابی اینترنتی در شهر شما

بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر بخواهیم از بازاریابی اینترنتی استفاده کنیم، حتما باید در شهرهای بزرگی مثل تهران باشیم تا از این روش سود ببریم. یا باید حتما خدمات خود را به سراسر کشور ارسال کینم. من با هیچ کدام از مواردی که گفتم مخالف نیستم و اگر هر کدام از شرایط گفته شده را داشته باشید قطعا در بازاریابی اینترنتی موفق تر خواهید بود. دلیل آن هم مشخص است. هرکه بامش بیش برفش بیشتر…

اما اگر شما کسب و کاری دارید که فقط درشهر خودتان به ارائه محصولات و خدمات تان اقدام می کنید، هیچ وقت نباید فکر کنید که در شهر شما بازاریابی اینترنتی کارایی ندارد. من اولین کسب و کارم را در شهر بوشهر وقتی چندین سال پیش راه اندازی کردم، هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم که بتوانم از طریق بازاریابی اینترنتی به مشتری زیادی دست پیدا کنم. ولی وقتی بعد از یکماه حدود ۱۰۰ مشتری را برای کسب و کارم بدست آوردم فهمیدم که همه این تفکرات، فقط حرف هستن و در عمل هیچ پایه و اساسی ندارند. بنابراین این فکر را که بازاریابی اینترنتی در شهر شما جواب نمی دهد را لطفا از ذهن تان بیرون کنید.

این مقاله را از دست ندهید  سایت بازاریابی اینترنتی

 

بازارایابی اینترنتی را از کجا تست کنیم؟

بعضی از دوستان به بازاریابی اینترنتی کماکان هم اعتمادی ندارند. من قصد دارم در اینجا یک راهی را برای تست بازاریابی اینترنتی به شما معرفی کنم. شما اگر به مدت یکماه مدام این کار را انجام دهید می توانید نتیجه ی خوبی را برای کسب و کارتان بگیرید. شاید اگر قصد داشتم یک کارگاه بگذارم و این نکته را در آن بگویم، می توانستم کلی درآمد داشته باشم. ولی از آنجایی که هدف من چیز مهم تری است این نکته کنکوری را در این جا به شما خواهم گفت. شما  کافی است که یک آگهی را در سایت دیوار  به رایگان قرار بدهید و هر روز آن را بروز رسانی کنید. البته فراموش نکنید که حتما با اصول تبلیغ نویسی این کار را انجام دهید تا نتایج مناسبی را از این کار تان دریافت کنید. این روش را زمانی که به درستی عملی کنید می توانید از نتیجه ی آن شگفت زده شوید و تا زمانی که فقط آن را بدانید و به آن عمل نکنید هیچ سودی نخواهید کرد.

انواع بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی موتور های جست و جو، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی شبکه های اجتماعی از مهمترین انواع بازاریابی اینتنتر می باشند که شما با استفاده از آن ها می توانید نتایجی عالی را برای کسب  و کار تان به دست آورید.

توصیه می کنم حتما مقاله بهترین راه درآمد از اینترنت هم مطالعه کنید.

ما در مقاله ی بازاریابی اینترنتی چیست ؟ به نکاتی پرداختیم که شما را برای استفاده هرچه بهتر از این ابزار قدرتمند راهنمایی می کند. امیدوارم این مقاله مورد توجه تان قرار گرفته باشد. نویسنده: محمود بهبهانی(مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی)

این مقاله را از دست ندهید  بازاریابی آنلاین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.