بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

بازاریابی و تبلیغات اینترنتی چیست؟

قبل از هرچیزی ما باید بدانیم که بازاریابی و تبلیغات دو چیز متفاوت از هم می باشند.

بازاریابی به معنای مجموعه فعالیت هایی هست که ما انجام می دهیم تا برای محصولات و یا خدمات مان مشتری جذب کنیم و تبلیغات به معنای نمایش و معرفی محصول یا خدمات به مشتریان بلقوه می باشد. حال بازاریابی و تبلیغات اینترنتی در این مقاله به معنای مجموعه فعالیت های لازم برای دستیابی به مشتری از طریق وب می باشد. یکی از بهترین تعاریف بازاریابی را آقای پیتردراکر اسطوره ی مدیریت نوین جهان از بازاریابی بیان کرده است که ذکر آن در اینجا خالی از لطف نمی باشد.

بازاریابی یعنی مشتری را بشناسیم و نیازهایش را درک کنیم، به طریقی که کالا یا خدمتمان را با نیاز های او منطبق کنیم و آن را بفروشیم.

هدف من از بیان این جمله برای درک هرچه بهتر بازاریابی بود. ما هیچ وقت قصد نداریم از طریق یادگیری بازاریابی محصولاتی را به مردم ارائه بدهیم که آن ها رضایت نداشته باشند. بنابراین ما همیشه قبل از این که به یک ابزار مجهز بشویم باید نحوه ی استفاده از آن را یاد بگیریم. چیزی که معمولا در هیچ کجا به ما نمی گویند!

بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

چرا بازاریابی و تبلیغات اینترنتی ؟

بازاریابی و تبلیغات اینترنتی به ما کمک می کند تا با صرف هزینه ی کمتری به مشتریان بیشتری دست پیدا کنیم. البته این نکته را نباید فراموش بکنیم که معمولا اگر کسب و کار اینترنتی داریم مطمئنا زمان بیشتری را برای جذب مشتری باید بگذاریم. زیرا اعتماد سازی در کسب و کار اینترنتی به مراتب از کسب و کار های فیزیکی زمان بر تر می باشد. شما فرض کنید امروز تصمیم بگیرید یک سوپر مارکتی را در یکی از نقاط شهرتان راه اندازی کنید. شما روز دقیقا یک روز بعد از راه اندازی سوپرمارکت تان مشتری هایی خواهید داشت. دلیل این موضوع هم آن است که بلافاصله مشتری شما بعد از پرداخت پول محصول یا خدمات شما را دریافت خواهد کرد. بنابراین مطمئنا خیلی راحت تر برای خرید محصولات تان به شما اطمینان خواهد کرد. حال به این موضوع فکر کنید که برای آن که مشتری تان در اینترنت به شما اطمینان کند چه مراحلی را باید بگذرانید؟ اعتماد سازی در کسب و کار های اینترنتی زمان بیشتری را می طلبد و دقت و اطلاعات زیادی را لازم دارد. من (محمود بهبهانی) تجربیات شکست خورده زیادی را در کسب و کار های اینترنتی شاهد بودم که دلیل اصلی آن هم رعایت نکردن نکاتی بسیار ساده است. معمولا هیچ وقت در اولین مراجعه بازدید کنندگان به سایت تان فروش شکل نمی گیرد. ولی اغلب کسب و کار ها این اشتباه را می کنند که افراد را مستقیما وارد صفحه خرید محصولشان می کنند. وقتی که این اتفاق صورت می گیرد از هر ۱میلیون بازدید هم نمی توان انتظار حتی ۱۰ خرید را داشت. چون که حتما قبل از آن باید برای خرید مشتریان از سایت مان اعتماد سازی کنیم و قبل از آن اعتماد شان را جلب کنیم. ولی اگر فرایند اعتماد سازی برای مشتریان را به درستی انجام دادیم، آن وقت خواهید دید که چه نتایج فوق العاده ای را خواهید گرفت.

این مقاله را از دست ندهید  کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

انواع راه های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

انواع راه های تبلیغات اینترنتی: ما برای تبلیغات اینترنتی روش های مختلفی را پیشروی مان داریم. که در باره آن ها به شما توضیح خواهم داد.

ppc: به معنای پرداخت در ازای کلیک افراد بر روی تبلیغ مان است. این روش به آن معناست که مهم نیست چندبار تبلیغ مان برای بازدید کنندگان نمایش داده شود. مهم این است که آن ها چند بار بر روی تبلیغ ما کلیک می کنند و ما هم فقط در ازای کلیک آن ها بر روی تبلیغات مان پول خواهیم پرداخت.

تبلیغات نمایش: در این نوع تبلیغات، ما مبلغ را به ازای میزان دفعاتی که تبلیغ ما نمایش داده می شود پرداخت می کنیم.

تبلیغات مدت دار: در این نوع از تبلیغات ما به ازای مدت زمانی که تبلیغ ما نمایش داده می شود پول پرداخت می کنیم. یعنی دیگر نه به میزان کلیک و نه به تعداد دفعات نمایش بستگی دارد

تبلیغات مشارکتی: در این شیوه از تبلیغات ما به ازای فروشی که در سایت مان داریم پول پرداخت می کنیم.

انواع بازارایابی اینترنتی: بازاریابی اینترنتی هم انواع مختلفی دارد که بخشی از مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

بازاریابی ایملیلی: بازاریابی ایمیلی یکی از مهم ترین شیوه های بازاریابی های اینترنتی هست که شما باید از این روش حتما استفاده نمایید.

بازاریابی موتور های جست و جو: بخش مهم دیگر بازاریابی اینترنتی مربوط به بازاریابی موتور های جست جویی مانند گوگل می باشد. که شما به کمک آن می توانید بازدید خود را افزایش بدهید و…

این مقاله را از دست ندهید  فروشگاه اینترنتی

بازاریابی شبکه های اجتماعی: بازاریابی شبکه های اجتماعی از جمله بهترین راه ها برای بهره از بازاریابی اینترنتی است. البته باید دقت کنید که اگر کسب و کاری دارید قبل از بازاریابی با شبکه های اجتماعی حتما یک وبسایت را ترجیحا با وردپرس راه اندازی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.