تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین چیست؟

یکی از بدترین تعاریفی که می توانیم از تبلیغات آنلاین داشته باشیم این است که بگوییم: تبلیغات آنلاین به نوعی از تبلیغات گفته می شود که برپایه ی اینترنت است. من در هیچ یک از مقالاتم دوست نداشته ام یک سری از موارد را مطرح کنم که صرفا محتوا باشند. یعنی با تعاریف آکادمیک صرف اصولا میانه خوبی ندارم.بنابراین تعریف تبلیغات آنلاین را از یک جهت دیگر بررسی می کنیم. تبلیغات آنلاین یعنی نمایش محصولات و خدمات شما به صورت آنلاین، به مشتریان بلقوه. حال این تعریف به ما کمک می کند که دیگر هزینه های بیهوده ای را که به اسم تبلیغات انجام می دهیم را کنار بگذاریم.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین برای چه کسب و کار هایی مناسب نیست؟

تبلیغات آنلاین برای برخی از کسب و کار ها چندان توصیه نمی شود. دلیل این موضوع هم بازار هدف و مشتریان آن ها می باشد. اگر مشتریان شما و کسب و کار تان کسانی باشند که سواد کامپیوتر و اینترنتی را ندارند، به طور حتمی نمی توانید از این ابزار بسیار قدرتمند استفاده کنید. به طور مثال اگر مخاطبان شما افراد سالمند هستند، معمولا نمی توانید از این نوع تبلیغات بهره ی خوبی را ببرید. بنابراین قبل از این که تصمیم بگیرید که از چه نوع تبلیغاتی برای کسب و کار تان استفاده بکنید، بررسی کنید و ببینید که آیا مشتریان شما بیشتر زمان خود را در چه جاهایی سپری می کنند. در حال حاضر اغلب افراد نوجوان، جوان و بزرگسال ایرانی ساعت های زیادی از وقت شان را در اینترنت سپری می کنند.

این مقاله را از دست ندهید  آموزش بازاریابی آنلاین

 

تبلیغات آنلاین چه چیزی نیست؟

یکی از شیوه هایی که در تبلیغات آنلاین بسیار رایج است، تبلیغات پاپ آپی است. در این نوع از تبلیغات هرکار بری که وارد سایت تبلیغ گیرنده شما می شود، مستقیم یا بعد از یک کلیک در آن سایت، ناخواسته وارد سایت شما می شود. این روش اگر در سایتی که مخاطبان آن مطمئن هستید به کسب و کار شما نیاز دارند، اندکی کاربرد دارد. ولی طبیعی است که چون ناخواسته کاربران وارد  سایت شما می شوند، خیلی سریع هم سایت شمارا معمولا می بندند. حال درنظر بگیرید سایت شما یک سایتی است که خدمات تان مخصوص بانوان است. اگر برای تبلیغات تان سایت نود را انتخاب کنید، آیا تبلیغات محسوب می شود. مطمئن تبلیغات آنلاین محسوب نمی شود. زیرا مشتریان بلقوه شما در سایت نود نیستند. در صورتی که تعریف تبلیغات آنلاین نمایش محصولات و خدمات به مشتریان بلقوه است.

 

چرا تبلیغات آنلاین؟

این درست است که بعضی از کسب و کارها در حال حاضر نیازی به تبلیغات آنلاین ندارند، اما فراموش نکنید که همین افراد بزرگسال و جوان و نوجوان امروز جامعه فردا سالمند خواهند شد. بنابراین شاید تا چندسالی بعضی از کسب و کار ها به اینترنت احتیاج نداشته باشند ولی اگر می خواهند در آینده کسب و کار شان پابرجا باشد، حتما این گونه از تبلیغات را باید به کسب وکارشان اضافه کنند. این نکته بسیار مهم است که اگر نتوانیم از طریق اینترنت مخاطبان مان را پیدا کنیم، باید هزینه های زیادی را برای یافتن مخاطبان مان به شیوه های دیگر بپردازیم. زیر یکی از بهترین و کم هزینه ترین شیوه ها برای تبلیغات، مطمئنا تبلیغات اینترنتی می باشد.

این مقاله را از دست ندهید  آموزش بازاریابی اینترنتی

 

انواع روش های تبلیغات آنلاین

ما به روش های مختلفی در دنیای اینترنت می توانیم تبلیغات کسب و کارمان را انجام دهیم. در اینجا به شیوه های مختلفی که ما توانیم برای تبلیغات آنلاین از آن ها استفاده کنیم اشاره خواهم کرد:

تبلیغات کلیکی: در این روش ما به ازای تعداد کلیکی که کاربران ما بر روی تبلیغ مان انجام می دهند، هزینه پرداخت می کنیم.

تبلیغات نمایشی: در این شیوه از تبلیغات ما به ازای دفعاتی که تبلیغ ما دیده می شود، هزینه پرداخت می کنیم.

تبلیغات زمان دار: ما در این نوع از تبلیغات به ازای مدت زمانی که تبلیغات مان نمایش داده میشود مبلغی را پرداخت می کنیم. یعنی اگر به طور مثال تبلیغات ما یک سال در سایت یا هرجای آنلاین دیگری نمایش داده شود، یک مبلغ را می پردازیم و اگر یک ماه در آنجا نمایش داده شود، مبلغ دیگری را می پردازیم. در این نوع تبلیغات تعداد کلیک و تعداد نمایش تبلیغ مان به هزینه تبلیغ ما ارتباطی ندارد.

 

اشتباهات متداول در تبلیغات آنلاین

یکی از اشتباهات رایج در تبلیغات آنلاین آن است که ما لندینگ پیج در تبلیغات مان استفاده نمی کنیم. مثلا در یک سایتی بنر تبلیغاتی خود را قرار می دهیم و مستقیم او را وارد صفحه اصلی سایت مان می کنیم. این کار اشتباه است زیرا بازدید کننده سایت ما گیج می شود و درصد قابل توجهی از این بازدید کنندگان دیگر هرگز به سایت مان بازنخواهند گشت.

دومین اشتباه رایجی که اغلب افراد آن را انجام می دهند آن است که کاربران را مستقیم وارد صفحه خرید محصول می کنند. در این صورت از هر یک میلیون بازدید شاید یک خرید هم صورت نگیرد. ما حتما باید با استراتژی ها دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی) تبلیغات آنلاین را انجام دهیم. در غیر این صورت نتیجه ای را از آن نخواهیم گرفت.

این مقاله را از دست ندهید  بازاریابی شبکه های اجتماعی

بهترین سرویس های تبلیغات آنلاین

برخی از سایت ها هستند که تبلیغات آنلاین را برای شما تاحدودی هدفمند انجام می دهند. تعدادی از بهترین سایت هارا در زیر می توانید مشاهد کنید:

anetwork.ir

clickyab.com

sabavision.com

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

نویسنده: محمودبهبهانی (مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی)

 

 

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.