تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی برای چه کسانی مناسب است؟

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یکی از انواع مختلف تبلیغات در اینترنت می باشد. شما در این روش از تبلیغات، به ازای هر کلیکی که کاربران بر روی تبلیغ شما انجام می دهد، مبلغی را پرداخت می کنید.

در این روش از تبلیغات شما هیچ محدودیت زمانی و موارد دیگری را نخواهید داشت. مثلا اگر قرار است شما به ازای ۱۰۰۰کلیک ۲۴هزارتومان پرداخت کنید، تا زمانی که این ۱۰۰۰کلیک بر روی تبلیغات شما انجام شود، تبلیغ شما توسط سایتی که وظیفه انجام تبلیغ شما را دارد، نمایش داده خواهد شد.

شما می تونید تبلیغات کلیکی را به صورت بنری و متنی انجام دهید. سایت هایی که تبلیغات کلیکی را برای شما انجام می دهند، برای محاسبه ی تعداد کلیک های صورت گرفته بر روی تبلیغات شما، از سیستم های نسبتا دقیقی استفاده می کنند.

شما هم می توانید برای دقت بیشتر از سیستم گوگل آنالتیکز برای مشاهده دقیق این کلیک ها استفاده کنید.

تبلیغات کلیکی چه چیزی نیست؟

منظور از تبلیغات کلیکی این است که افراد بصورت طبیعی بر روی تبلیغ شما کلیک کنند. بعضی از سیستم ها وجود دارند که شما می توانید با عضویت درآن ها و به ازای پرداخت مبلغ کمتری نسبت به سایر سیستم های تبلیغات کلیکی، تبلیغ خود را انجام دهید.

در این سیستم های نسبتا ارزان تر، افرادی هم برای کسب درآمد به ازای کلیک بر روی تبلیغات شما عضو می شوند و فقط برای دریافت پول بر روی تبلیغات شما کلیک می کنند.

بنابراین اگر می خواهید تبلیغات کلیکی انجام بدهید، مراقب باشید که تبلیغات کلیکی به این صورت را انجام ندهید. زیرا تاثیر زیادی بر روی فروش محصولات و خدمات تان نخواهد داشت.

چرا باید از تبلیغات کلیکی استفاده کنیم؟

اگر تاکنون تبلیغ اینترنتی انجام داده باشید، متوجه شده اید که اغلب سایت ها فقط یک روش تبلیغات دارند. آن روش هم تبلیغ مدت دار است. شما به ازای مدت زمانی که آگهی در سایت موردنظر نمایش داده می شود، مبلغی را پرداخت می کنید.

روش تبلیغات مدت دار، معمولا برای شما ریسک زیادی به همراه خواهد داشت. به این دلیل که ممکن است در مدت زمانی که تبلیغات شما نمایش داده میشود، حتی یک نفر هم بر روی تبلیغات تان کلیک نکند و به صفحه ی شما مراجعه نکند.

تبلیغات کلیکی به شما کمک می کند که ریسک کمتری انجام دهید.

اشتباهات متداول در تبلیغات کلیکی

اغلب افراد با اشتباهاتی که در این نوع از تبلیغات انجام می دهند، نمی توانند نتایج مناسبی را دریافت کنند. یکی از اشتباهات رایجی که افراد انجام می دهند این است که در هنگام تبلیغ، لینک صفحه اصلی سایت شان را قرار می دهند. شما برای این که از تبلیغات به روش کلیکی بهترین استفاده را ببرید، باید یک کمپین هدفمند با لندینگ پیج و استراتژی مشخص داشته باشید.

دیگر اشتباه رایج افراد در تبلیغات کلیکی، استفاده از متن ها و عناوین نامرتبط با موضوع کارشان است. شما در تبلیغات کلیکی حتما بایستی از کلمات و واژه هایی استفاده کنید که با محصول یا خدمات شما مرتبط باشد.

دیگر اشتباه رایج، استفاده از سیستم های تبلیغات کسب درآمد کلیکی، که یک طرف تبلیغ دهنده ها هستند و طرف دیگر کسانی هستند که به ازای کلیک بر رو تبلیغات پول دریافت می کنند. اگر افراد صرفا برای معرفی محصولات و خدمات شان از این سیستم ها بخواهند استفاده کنند، در این روش موفق نخواهند بود.

غول ها تبلیغات کلیکی جهان

تبلیغات کلیکی

آموزش تبلیغات کلیکی

در دنیای اینترنت وبسایت های بزرگی مثل گوگل، یاهو، بینگ و … هم دارای سیستم تبلیغات به روش کلیکی می باشند. سیستم تبلیغات به روش کلیکی این سایت ها آنقدر مخاطب دارد که به نوعی آن هارا می توان غول تبلیغات کلیکی نامید.

این سیستم ها به دو روش فروش عمده کلیک و فروش خرده کلیک کار می کنند. فروش عمده کلیک عموما بین برندهای بزرگ بصورت مزایده ای برگزار میشود.

در فروش خرده هم شما می توانید با عضویت در هر کدام از این سیستم ها، با پرداخت مبلغ هر کلیک، تبلیغات تان را در این سایت ها نمایش دهید.

یکی از مزیت های استفاده از این سیستم ها آن است که افراد وقتی به بطور مثال در گوگل چیزی را جست و جو می کنند که مرتبط ب تبلیغ شما می باشد، تبلیغ شما نمایش داده میشود. یعنی کسانی که با این روش وارد سایت تان می شوند، تقریبا همان مخاطب هدف شما هستند.

ابزارهای مناسب برای تبلیغات کلیکی

یکی از دغدغه های افراد برای استفاده از تبلیغات کلیکی، ترس از محاسبه اشتباه تعداد کلیک ها می باشد.

بعضی دیگر از افراد به دلیل آن که در سایت های مختلفی تبلیغ کرده اند، از پس محاسبه ی آن برنمی آیند.

برای جلوگیری از این مشکلات کافیست که با ابزار گوگل آنالتیکز آشنا داشته باشید و از آن استفاده کنید. در قسمت کمپین این ابزار می توانید کارهایی را برای جلوگیری از بروز این مشکلات انجام دهید.

بهترین سیستم های ارائه دهنده تبلیغات کلیکی در ایران

سیستم های مختلفی برای تبلیغات کلیکی در ایران وجود دارد. باتوجه به تجربه ای که داشتم پیشنهاد می کنم که از ای نتورک برای این نوع از تبلیغات استفاده کنید. البته شما برای دست یابی به سایت های دیگر هم می توانید از گوگل کلمه تبلیغات کلیکی را سرچ کنید.

البته فکر می کنم که اگر خودتان با سیستم های مختلفی کار کنید، و آن هارا هم تست کنید بد نباشد. شاید شما یک سیستم بهتری را پیدا کنید. البته اگر سیستم بهتری را پیدا کردید با ماهم به اشتراک بگذارید. ؛)

 

نویسنده: محمود بهبهانی (مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.