تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل چیست؟

تبلیغات در گوگل به معنای این است که گوگل در عوض پرداخت مبلغی از جانب شما، سایت تان را در اول نتایج خود نشان می دهد. البته باید بدانیم که این موضوع هیچ ارتباطی با بهینه بودن سایت ما یا سئو سایت ما ندارد و نیز هیچ کمکی به بهبود سئو مانمی کند. زیرا گوگل بارها اعلام کرده است که نتایج اصلی خود را به هیچ وجه در ازاء پول و یا هر چیز دیگری تغییر نمی دهد. زیر وبسایت هایی که به می خواهند به طور طبیعی در نتایج اول گوگل قرار بگیرند، حتما باید شرایط و نکاتی را در سایت شان رعایت بکنند تا در اولین نتایج گوگل قرار بگیرند. بنابراین اگر ما از طریق تبلیغات در نتایج اول گوگل قرار بگیریم، هیچ کمکی به سئو سایت ما نمی شود و برای کاربران هم قابل تشخیص است که سایت ما از طریق تبلیغات به جایگاه اول رسید است.

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

 

چرا تبلیغات گوگل ؟

روش های زیادی برای تبلغات در اینترنت وجود دارد. همه ی روش های تبلیغاتی که توسط گوگل ارائه می شود را می توانید در اینترنت توسط شرکت های دیگر نیز انجام دهید. حال چرا ما باید تبلیغات در گوگل را انتخاب کنیم؟ برای پاسخ به این سوال یک داستانی را برای شما بازگو می کنم:

من روزی قصد خرید یک عدد پرزنتر را از اینترنت داشتم. برای این کار فقط از طریق جست و جو در گوگل به دنبال سایتی مناسب برای این خرید گشتم و در انتها هم یکی از آن ها را انتخاب کرده و خریدم را انجام دادم. اغلب افراد برای خرید از اینترنت این کار را انجام می دهند. شاید بگویید چرا از دی جی کالا خرید نکردید؟ پاسخ من این است که اولا دیجی کالا قیمت محصولاتش نسبت به اکثر سایت ها بالا تر رفته هست و ثانیا آن برندی را که من برای پرزنترم در هنگام سمینار ها استفاده می کردم را نداشت. در حال حاضر به دلایل مختلفی دی جی کالا محصولات را بطور کامل و با قیمت مناسب عرضه نمی کند. این یک فرصت عالی برای سایر کسب و کار ها می باشد تا از آن استفاده کنند. حال این را هم در نظر بگیرید که عده ای از افراد اصلا دی جی کالا را یا قبول ندارند ویا کلا با آن آشنایی ندارند. می توانید خودتان از اطرافیان تان سوال کنید و ببینید که چند نفر دی جی کالا را می شناسند.

این مقاله را از دست ندهید  کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

حال با این همه روش های تبلیغات گوگل ؟

همان طور که در داستان بالا گفتم، اگر من و بسیاری از کاربران در سایت های معروفی مثل دی جی کالا محصولات مورد نظرشان را پیدا نکنند به سراغ گوگل می روند. بنابراین مطمئنا یکی از  بهترین جاها برای تبلیغات اینترنتی گوگل خواهد بود. ضمن این که در گوگل بسیار هدفمند می توانید تبلیغات تان را انجام دهید.

تبلیغات در گوگل

انواع روش های تبلیغات گوگل

شیوه های مختلفی برای تبلیغات در گوگل وجود دارد. تفاوت این روش ها در نحوه ی انتخاب پرداخت شماست.

ppc: اگر شما بخواهید در ازای کلیکی که کاربران بر روی تبلیغ شما در گوگل انجام می دهند مبلغی را پرداخت کنید، به آن روش پرداخت در ازای کلیک یا ppc گفته می شود. باز در همین روش هم دو راه برای پرداخت شما وجود دارد.

تبلیغات بر اساس نرخ ثابت یا Flat Rate PPC

در این شیوه نرخ پرداختی شما ثابت است و شما براساس قیمتی که بر روی یک کلمه خاص گوگل می گیرد پول پرداخت می کنید.

تبلیغات کلیکی بر اساس مناقصه یا Bid-based PPC

شما در این روش باید در مناقصه ای که برگزار می شود شرکت کرده و اگر قیمت بالاتری را پرداخت کنید می توانید برنده مناقصه شوید.

Google Affiliate: اگر شما بخواهید در ازای فروش محصولات تان به گوگل پرداختی داشته باشید، می توانید از این روش استفاده نمایید.

 

چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟

بسیاری از سایت های ایرانی خود را نماینده گوگل می دانند. در صورتی که اصلا این گونه نیست. گوگل اعلام کرده که با هیچ شرکت و کمپانی در موتور جست و جوی خود شراکتی نداد. بعضی از سایت ها هم خدمات تبلیغات در گوگل را انجام می دهند. یعنی ازشما مبلغی را علاوه بر هزینه ای که گوگل به ازای هر کلیک می گیرد، دریافت می کنند. شما می توانید با مراجعه به این سایت ها سفارش خود را ثبت نمایید و از خدمات گوگل استفاده کنید. راه دیگری هم وجود دارد که خیلی مشکل هم نیست. شما در این روش باید کار باسیستم گوگل ادوردز را یاد بگیرید و خودتان کارهای تان را انجام دهید.

این مقاله را از دست ندهید  سئو سایت به زبان ساده | پیش به سوی اول گوگل

 

نتیجه گیری

تبلیغات در گوگل مزایا و معایبی دارد. ولی تجربه ثابت کرده است که تا وقتی خودت چیزی را تست نکنید، نمی توانید تاثیر آن را در کسب و کارتان ببینید. هیچ وقت این جمله را فراموش نکیند که متخصص ترین و حرفه ای ترین فرد در هر حیطه فردی است که تمام اشتباهات یک حیطه را انجام داده است. البته نباید فراموش کنیم که یک اشتباه را دوبار و اشتباه دیگران را دوباره انجام ندهیم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.