ساخت وبلاگ رایگان

ساخت وبلاگ رایگان

ساخت وبلاگ رایگان

ساخت وبلاگ رایگان: در این مقاله قصد دارم به شما آموزش بدهم که چگونه می توانید یک وبلاگ رایگان را راه اندازی کنید. اولین فعالیت های من در اینترنت با راه اندازی یک وبلاگ آغاز کردم. در این مقاله داستان راه اندازی وبلاگ پرماجرا و دردسر ساز خودم را نیز به شما خواهم گفت. حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ساخت وبلاگ رایگان

آموزش ساخت وبلاگ رایگان

وبلاگ چیست؟

وبلاگ از ترکیب دو کلمه ی وب و بلاگ به وجود آمده است که معنای انتشار روزنوشته اینترنتی را می دهد. یعنی شما به کمک وبلاگ می توانید، روزانه مطالب خود را در اینترنت منتشر کنید. به کسانی که صاحب وبلاگ هستند و مطالب خود را در وبلاگشان منتشر می کنند، وبلاگ نویس می گویند.

تاریخچه شروع وبلاگ و وبلاگ نویسی به سال های قبل از قرن ۲۱ باز می گردد. اما اوج وبلاگ نویسی در سال ۲۰۰۳ بود که در ایران هم این پدیده بسیار با استقبال مواجه شد. ایران طبق آخرین آمارهای اعلام شده جزء ده کشور برتر از نظر تعداد وبلاگ نویسی  بشمار می رود.

آیا دوران وبلاگ نویسی تمام شده؟

با به وجود آمدن شبکه های اجتماعی بسیاری معتقد هستند که دوران وبلاگ نویسی تمام شده است. اما فراموش نکنید که تقریبا همه ی صاحبان کسب و کار های اینترنتی، وبمستر ها و طراحان سایت کار خود را با وبلاگ آغاز کردند. من هم مانند بسیاری از افراد دیگر فعالیت های اینترنتی خودم را با یک وبلاگ آغاز کردم. به همین دلیل هنوز هم افرادی که به دنبال ورود حرفه ای به دنیای اینترنت هستند، ابتدا به سراغ وبلاگ می روند. هنوز هم وبلاگ های زیادی هستند که به کار خود ادامه می دهند و حتی از وبلاگ شان درآمد دارند.

بنابراین اگر به فکر ورود حرفه ای به دنیای اینترنت هستید، می توانید با وبلاگ شروع کنید.

داستان اولین ساخت وبلاگ من (محمود بهبهانی)

من اولین وبلاگم را در سن ۱۴سالگی راه اندازی کردم. البته قبل از آن هم در اینترنت حضور فعال داشتم. ولی اولین وبلاگ خودم را در آن سن بود که راه اندازی کردم.

زمانی که من شروع به ساخت یک وبلاگ کردم، اینترنت به طرز باورنکردنی در ایران کند بود. اگر یادتان باشد، قبلا اینترنت ها دیال آپ بود. وقتی می خواستم وبلاگم را راه اندازی کنم، ساعت های زیادی را برای آن صرف کردم.

در آن زمان تقریبا هیچ منبع آموزشی مناسبی برای راه اندازی وبلاگ و موارد مرتبط با آن نبود. به همین دلیل تامدت ها پس از راه اندازی وبلاگم، انتشار عکس در آن برایم چیزی شبیه به یک رویا بود! بعد از اینکه اولین عکس ها را در وبلاگم منتشر کردم، یک حس فوق العاده ای داشتم. البته باتوجه به اینکه تقریبا هیچ کس این موضوعات را متوجه نمی شد، فقط در تنهایی خوشحالی می کردم. شاید بنظرتان خنده دار بیاید ولی واقعا همین حس را داشتم.

با خودم فکر می کردم که از طریق این وبلاگ می توانم با سراسر دنیا در ارتباط باشم. ماه های زیادی را بر روی وبلاگم زمان صرف کردم.

در آن زمان ها معیار رتبه بندی سایت ها در گوگل، پیچ رنک بود. بعد از مدتی که روی وبلاگم فعالیت می کردم، گوگل به من پیچ رنک ۳ را داد. وقتی که این موضوع را با اطرافیانم در میان می گذاشتم، واکنش های جالبی نشان می دادند. چون شاید در آن زما افرادی که در ایران با این موضوع آشنایی داشتند به ۱۰۰۰نفرهم نمی رسیدند. مجبور می شدم بازهم در تنهایی خودم به خوشحالی خودم ادامه دهم.

علاقه من به اینترنت خیلی زیاد بوده و هست. به همین دلیل هم وقتی که به کوچکترین موفقیتی دست پیدا می کردم، خیلی خوشحال می شدم.

تقریبا یکسال و نیم روی آن وبلاگ بصورت جدی کار کردم. بعد از آن تصمیم گرفتم که به صورت حرفه ای تری کارم را در اینترنت ادامه دهم و سراغ طراحی سایت و موارد دیگر رفتم. در حال حاضر هم مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی هستم.

تقریبا همه چیز به طور جدی از اولین وبلاگم آغاز شد…

ساخت وبلاگ رایگان = آغاز ورود به دنیای اینترنت

همان طور که در بخش قبلی هم اشاره کردم، اغلب افراد حرفه ای کارشان را از وبلاگ نویسی آغاز کرده اند. شما هم می توانید برای اینکه ورود به دنیای حرفه ای های اینترنت را آغاز کنید، یک وبلاگ را درباره موضوع تخصصی خودتان یا موضوعی که به آن علاقه مند هستید راه اندازی کنید. کافیست به صورت هفتگی شروع به ارسال مطلب درآن نمایید. همچین برای برای بهبود و ویرایش آن وبلاگ ماهانه تلاش کنید. اگر علاقه مند باشید، مطمئنا می توانید به کمک ساخت وبلاگ رایگان و فعالیت در آن باسرعت بیشتری به دنیای کسب و کار اینترنتی وارد شوید.

آموزش ساخت وبلاگ رایگان

ساخت وبلاگ رایگان را با یکی از بهترین سیستم های وبلاگ دهی می خواهم به شما آموزش دهم. میهن بلاگ، یکی از سیستم های قدرتمند و قدیمی وبلاگ دهی هست. شما می بعد از ثبت نام در سایت میهن بلاگ، می توانید از امکاناتی که این سایت در اختیار تان قرار می دهد استفاده کنید. اگر مشکلی داشتید، اطلاع بدهید تا برایتان فیلم آموزشی را در همین مقاله درست کرده و قرار بدهم.

 

نویسنده: محمود بهبهانی (مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.