فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی به وبسایت هایی گفته میشود که می توانیم از طریق آن محصولات یاخدمات مان را به مشتریان بفروشیم.مثلا ما اگر فروشگاهی داریم که در آن ساعت می فروشیم، می توانیم از طریق یک فروشگاه اینترنتی هم این کار را به وسیله اینترنت انجام دهیم.

برای دیدن نمونه ی یک فروشگاه اینترنتی ساعت، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.bamilo.com/men_watches

اگر شما خدماتی مانند تایپ یا نوشتن مقاله را انجام می دهید هم می توانید آن را با فروشگاه اینترنتی به افراد بیشتری عرضه کنید. بنابراین فروشگاه اینترنتی به ماکمک می کند تا مشتریان بیشتری را برای کسب و کارمان جمع کنیم و بتوانیم با کمترین هزینه ی ممکن مشتریان بیشتری را به جمع مشتریان خدمات و محصولات مان اضافه کنیم.

برای دیدن نمونه ی یک فروشگاه اینترنتی مقاله و خدمات، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://persianmaghale.com

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

چرا فروشگاه اینترنتی؟

  •  درحال حاضر در کشورهای پیشرفته جهان بیش از ۸۰درصد از سفارشات غذا اینترنتی است.
  • درحدود ۵۰ درصد از خریدهای مردم در همه زمینه ها و در تمامی کشورها اینترنتی میشود.
  • دستیابی به بازار های جدید در اینترنت به آسانی می تواند انجام پذیرد.
  • هزینه های راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار کمتر از فروشگاه فیزیکی است.
  • ما در زمان طلایی راه اندازی فروشگاه اینترنتی در ایران هستیم.
  • و…

 

چگونه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی می توانید به گونه های مختلفی عمل کنید. که در ادامه به آن ها و مزایا و معایب آن ها خواهیم پرداخت.

واگذاری به شرکت ها: ما می توانیم با پرداخت مبلغی به شرکت هایی که کار طراحی سایت را انجام می دهند، فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنیم. از مزایای این روش انجام سریع پروژه هست. معایب این روش هم آن است که ما باید هزینه های زیادی را برای راه اندازی و نگه داری فروشگاه اینترنتی مان متحمل شویم.

این مقاله را از دست ندهید  کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

استخدام برنامه نویس: شما با استخدام یک یا چند برنامه نویس تحت وب که به راه اندازی فروشگاه اینترنتی مسلط باشند می توانید، فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. از مزایای این روش در دسترس بودن نیروهای تان است و می توانید به راحتی با آن ها در ارتباط باشید و آن ها نیاز های تان را برطرف کنند.

توسط خودمان: شما در این روش با یادگیری یکی از روش های طراحی وب می توانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. این روش با توجه به زمان بر بودن برای مدیران، هرگز پیشنهاد نمی شود.

فریلنسر ها: فریلنسر ها افرادی هستند که در خانه و بدون شرکت یا تیمی اقدام به انجام پروژه ای کار هایی مثل راه اندازی فروشگاه اینترنتی می کنند. از معایب این روش در دسترس نبودن این افراد است. پایین بودن قیمت در این روش هم از مزایای آن است.

 

انواع روش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی به روش های مختلفی راه اندازی می شوند. بعضی از فروشگاه به کمک سایت سازهای آماده و بعضی از فروگاه ها هم به کمک برنامه نویسی از صفر راه اندازی می شوند. راه اندازی فروشگاه به کمک سایت سازهایی مثل وردپرس هزینه بسیار کمتری دارد. ولی بعضی از مواقع که خیلی هم نادر است، سایت سازهای آماده قابلیتی را که ما می خواهیم ندارند و به دلایل دیگر ما مجبور می شویم که از صفر سایت مان را برنامه نویسی کنیم. اگر شما نمی دانید که کدام روش را باید برای پیاده سازی وبسایت تان استفاده کنید می توانید در زیر همین مقاله مشخصات فروشگاه اینترنتی خود را بنویسید. تا من شما را راهنمایی کنم.

این مقاله را از دست ندهید  دیجیتال مارکتینگ

 

تفاوت فروشگاه های اینترنتی با فروشگاه های فیزیکی

هزینه راه اندازی

بدون شک، هزینه راه اندازی کسب وکارهای اینترنتی در مقایسه با کسب وکارهای فیزیکی، قابل مقایسه نیست.بنابراین یکی از مزیت های عمده کسب وکارهای اینترنتی، هزینه راه اندازی بسیار پایین آن، نسبت به کسب وکارهای فیزیکی است.

زمان رسیدن به سود دهی

تفاوت دیگر کسب وکار های فیزیکی با کسب وکارهای اینترنتی، زمان رسیدن به سود دهی است. بدون شک، کسب وکارهای فیزیکی در مقایسه با کسب وکارهای اینترنتی، خیلی خیلی زودتر به سود دهی می رسند. زیرا فرایند اعتماد سازی برای مشتریان خیلی خیلی زودتر شکل می گیرد.

دید بلند مدت

اگر شما برای کسب وکار تان برنامه ی بلند مدت داشته باشید، و در کسب وکار تان فقط به بعد فیزیکی توجه کنید، بسیار کارتان سخت خواهد بود. ولی اگر شما از بعد اینترنتی کسب وکارتان هم بهره ببرید و از اینترنت هم استفاده کنید، قطعا با هزینه و سختی کمتری برای رسیدن به بازار های بیشتر، روبرو خواهید شد. بنابراین کسب وکارهای فیزیکی برای اهداف کوتاه مدت و میان مدت کسب وکارتان تاحدودی مناسب است ولی برای اهداف بلند مدت، بدون شک اصلا گزینه ی مناسبی نمی باشد.

درمجموع اگر بخواهید، در کسب وکارتان بسیار موفق شوید، تصمیم هوشمندانه آن است که یا از ابتدا کسب و کارتان را اینترنتی کنید و یا آن که کسب وکارتان را تا مدتی فیزیکی جلوببرید و بعد از مدتی، از اینترنتی، برای دستیابی به بازارهای بیشتر استفاده کنید.البته این بستگی به شرایط و نوع کسب وکارتان دارد و مثلا در برخی موارد که کالا یامحصول فیزیکی است، پیشنهاد می شود، حتما بصورت فیزیکی آغاز کنید و درمواردی که محصولات ما دانلودی و نرم افزار و … است، پیشنهاد می شود، از همان ابتدا با اینترنت شروع کنید.

این مقاله را از دست ندهید  برگزاری همایش شغل دوم، درآمد اول در عسلویه+ تصاویر

نویسنده: محمودبهبهانی (مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی)

9 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.