مصاحبه محمود بهبهانی (بنیان گذار مدیر قرن) با رادیو بوشهر

مصاحبه رادیو بوشهر با محمود بهبهانی

برنامه رادیویی جوان جنوبی از شبکه ی رادیویی بوشهر، شنبه ۲۱ اسفندماه برگزار شد.

این قسمت از برنامه با معرفی کتاب شغل دوم، درآمد اول و همچنین معرفی بنده( محمود بهبهانی) همراه بود.

در ادامه مطلب شما می توانید فایل صوتی این مصاحبه را بشنوید.
محمود بهبهانی رادیو بوشهر

 

 

متن گفت و گو با رادیو بوشهر:

گوینده:شنوندگان خوش ذوق، ممنونم از این که مارو برای شنیدن انتخاب کردید. در این بخش از برنامه کتابی رو بهتون معرفی می کنم که حاصل زحمت و کار و تلاش یک هم استانیه. عنوان این مجموع هست، شغل دوم، درآمد اول. که به آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی به عنوان شغل دوم می پردازه.

ادامه کتاب مطالبی داره که به تفضیل راجع به موفقیت در کسب و کار اینترنتی اطلاعات و آگاهی مخاطب رو بالا می بره.

بله با گوشه ای از کتاب شغل دوم، درآمد اول آشنا شدیم. تا چندلحظه ی دیگر با نویسنده کتاب که یکی از افتخارات استان هست، بیشتر آشنا می شیم.

— پخش موسیقی

گوینده: شنوندگان عزیز، جناب آقای محمود بهبهانی جوان خوش ذوق، نویسنده کتاب شغل دوم، درآمد اول به استدیو اومده.

سلام! خیلی خوش اومدی شبت بخیر.

محمود بهبهانی: سلام عرض می کنم خدمت همه ی شنوندگان عزیز برنامه ی جوان جنوبی از شبکه استانی رادیویی بوشهر. خیلی خوشحالم که در جمع شما دوستان حضور دارم و امیدوارم توی این بحث بتونیم یک مقداری به سوالاتی که در ذهن مخاطبان تون هست پاسخ خوبی رو بدیم.

گوینده: حتما همین طور است. ما بیشتر محمود بهبهانی رو از زبون خودت بشناسیم.

محمود بهبهانی: به کسب و کار های اینترنتی کمک می کنیم که اگر فروش داشته باشن، فروش خودشون رو افزایش بدن به وسیله ی بازاریابی اینترنتی و اگر کسی هم قصد داره کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنه، ما به شما آموزش می دیم که چطور شما کسب و کار اینترنتی خودتون رو راه اندازی کنید.

 

گوینده: که اینطور. اما عنوان جالبی رو برای کتابت انتخاب کردی. شغل دوم، درآمد اول. فرایند چاپ این کتاب چطور بود؟ چندوقت طول کشید تا مجموعه شد؟

محمود بهبهانی: این کتاب حدود شش ماه براش وقت گذاشت شد تا به چاپ برسه. ما وقتی که شروع کردم نوشتن کتاب رو، از یکی از نامداران این حیطه توی کشور، جناب آقای علی حاجی محمدی کمک گرفتم در زمینه ی نویسندگی این کتاب و همچنین برای چاپش هم از انتشارات شاملو در مشهد کمک گرفتیم وتنوستیم با هزینه ی خودمون و بدون هزینه هایی که معمولا ناشرها به نویسنده ها تقبل می کنند یا کمک هایی که میشه، بدون هیچ کمک خودمون این کتاب رو چاپ کردیم. یجورایی اولین کتاب این حوزه هم هست که چاپ میشه. هم توی استان بوشهر هم توی ایران که به این شکل به صورت کامل و جامع در این رابطه صحبت شده.

این مقاله را از دست ندهید  دیجیتال مارکتینگ

گوینده: درسته. آقای بهبهانی عزیز ما خیلی مشتاقیم که گزیده ای از کتاب رو برامون بخونی تا بیشتر آشنا بشیم با سبک و سیاق نوشتت و اهدافی رو که قراره در کتاب شغل دوم، درآمد اول به مخاطب بگی.

محمود بهبهانی: بله حتما. ما توی فصل اول، توی یکی از بخش هاش به نحوه ی کسب و کار اینترنتی اشاره کردیم و به چیستیش پرداختیم و این که کسب و کار اینترنتی چی هست و توی یکی از بخش های دیگش تفاوت بین کسب و کار های فیزیکی و اینترنتی رو مطرح کردیم. همچنین به نحوه ی راه اندازی وبسایت معمولی پرداختیم و توی بخش بعدیش هم به نحوه راه اندازی وبسایت فروشگاهی پرداختیم. جالب بدونید که بسیاری از افراد فکر می کنن که اگر نیاز باشه که کسب و کار اینترنتی رو راه اندازی کنن، باید از طریق یک شبکه اجتماعی دست به کار بشن. ولی ما توی این کتاب بصورت کامل توهمون بخش اول توضیح می دیم که نباید این کار رو بکنن و اگر می خوان اصولی کارشون رو جلو ببرن، حتما حتما باید یک وبسایت رو راه اندازی کنن و این موضوع رو توی بخش های دوم و سوم بهشون آموزش می دیم که چطوری وبسایت رو بصورت گام های عملی راه اندازی کنن. بعد توی فصل چهارم هم به شما آموزش می دیم که چطوری بازاریابی اینترنتی رو انجام بدین و میگیم که کلا بازاریابی اینترنتی چی هست و چطوری می تونید ازش به صورت حرفه ای استفاده کنید. در فصل پنجم هم نحوه ی اعتمادسازی رو توی کسب و کار های اینترنتی به شما توضیح دادیم. و میگیم که چطوری میشه از یک وب سایتی که راه اندازی کردیم، برای مخاطبان مون اعتماد جمع کنیم و اعتماد سازی رو انجام بدیم. توی فصل ششم هم باید ها و نباید های اینترنت ایران رو به شما توضیح می دیم و میگیم که قوانین جمهوری اسلامی ایران چی هست و قوانین جهانی این کسب و کار ها چی هست. وبصورت کامل برای شما توضیح می دیم که چه قوانینی رو باید بصورت کامل توی این حیطه رعایت بکنید توی فصل هفتم هم که فصل آخر هست یه برنامه ی اجرایی به شما می دیم که گام به گام به کتاب عمل کنید و از اون نتیجه بگیرید و حتی میزان ساعتی رو هم که باید وقت بزارید واسه این کتاب رو آوردیم که چه میزانی رو وقت بزارید و چه میزانی رو برای این کتاب زحمت بکشید تا به نتیجه برسید.

این مقاله را از دست ندهید  کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

گوینده:بسیار خوب. ما فاصله کوتاه موسیقی میگیریم و باز گفت و گو می کنیم با میهمان نوسنده ی جون و خوش ذوق هم استانی.

— پخش موسیقی

گوینده: رادیو بوشهر رو می شنوید. گفت و گو می کنیم با محمود بهبهانی. نویسنده کتاب شغل دوم، درآمد اول. خوب آقای بهبهانی عزیز ما چطور باید به اهداف کتاب برسیم؟ ظرف چه مدتی؟ کوتاه مدت؟ بلند مدت می تونیم به شغل دوم، درآمد اول دست پیدا کنیم؟

محمود بهبهانی: سوال تون رو این طوری پاسخ می دم. من خودم داستان این کتاب رو که نوشتم این بود که یک جایی مشغول به کار بودم و بعد از اون تونستم که از طریق همین کسب و کار اینترنتی به یک درآمدی برسم که کامل از اون حالت کارمندی که داشتم خارج بشم شغلم رو کنار بزارم و همین بابی شد که من بیام و این کتاب رو اینجوری نام گذاری کنم. به هر حال برای این که به نتیجه ی خوبی برسید توی کسب و کار اینترنتی، معمولا بین چند ماه تا یک سال زمان هست که حدود ۲ الی ۳ ساعت براش وقت بزارید به صورت مدام واصولی کار رو جلو ببرید. ما این موضوعات رو توی کتاب بهش پرداختیم و میگیم که چطوری توی این مدت زمان می تونید به نتیجه دلخواه تون برسید.

گوینده: چقدر فاصله داریم تا رسیدن به اون ایدآل در استان از لحاظ کسب و کار اینترنتی؟

محمود بهبهانی: به نسبت خیلی از استان ها به نسبت جمعیتی ما خیلی جلوییم. این خودش یک جرقه ای رو باید توی ذهن ما بزنه و بگه که ما توی استان خیلی جلوتر از این چیزی که الان هستیم بریم. همچنین ما بازدید هایی که از استان مون میشه توی ایام عید، اگر دقت کنید بخش عمده ای از این بازدید ها بخاطر خرید از شهرهایی مثل گناوه، بندرگناوه، بندر بوشهر هست این خودش می تونه یک زمینه ی گسترده ای رو برای ما فراهم بکنه که کسب و کار های اینترنتی رو خیلی بیشتر از این چیز که هست جلو ببریم.

این مقاله را از دست ندهید  سایت بازاریابی اینترنتی

گوینده: که اینطور. باز تکرار می کنم برای این که بیشتر با کسب و کار آنلاین در منزل یا بطور کلی کسب و کارهای اینترنتی آشنا بشید، کتاب شغل دوم، درآمد اول نوشته ی محمود بهبهانی رو از دست ندید.

اما کتاب هایی رو که خودت این اواخر از نویسنده های هم استانی خوندی؟

محمود بهبهانی: کتاب در لایه روزنامه ها چیزی نیست نوشته ی آقای علیرضا عمرانی استاد عزیز خودم و کلا کتاب هایی رو که آقای بندری ترجمه کردن رو خیلی پیشنهاد می کنم. یکی از برجسته ترین مترجمه های کشور و یکی از شناخته شده ترین مترجم های کشور هستن ایشون

گوینده: خیلی ممنونم از معرفی این کتاب ها و حضورت در برنامه جوان جنوبی. امشب محمود بهبهانی رو شناختیم. یکبار دیگه تکرار می کنم نویسنده کتاب شغل دوم، درآمد اول که از جوون های شایسته و برازنده ی استان مون بوشهر هست. صحبت پایانی تورو میشنویم.

محمود بهبهانی: من از کلیه ی دوستانی که توی جمع آوری این کتاب و نوشتن این کتاب به بنده کمک کردن کمال سپاس گذاری رو دارم از آقای علی حاجی محمدی عزیز که در نوشتن این کتاب به صورت کامل در کنار بنده بودن و با حمایت هایی که از بنده داشتن باعث شدن که این کتاب رو بتونیم به صورت هرچه بهتر بنویسیم. از آقای آرش سروری که بسیار پیگیر بنده بودن و در کنار بنده بودن گام به گام راهنمایی به بنده می دادن و یک سری از ویرایش هایی رو که نیاز بود رو ایشون به بنده اعلام می کردن و بنده روز کتاب اعمال می کردم. ضمن این که جادار از پدر و مادرم هم که در تمامی این لحظات در کنارم بودن و از آقای دکتر معتمدی عزیز که خیلی به ما لطف داشتن و توی این مدتی که چه توی بوشهر بودیم  چه توی بوشهر نبودیم، کمک کردن که نتنها بتونیم این کتاب رو به چاپ برسونیم وسمینار هایی هم توی همین حوزه توی استان و توی شهر بوشهر برگزار کنیم. از ایشون کمال تشکر رو دارم. آرزوی موفقیت برای همه ی شنودگان فرهیخته رادیو بوشهر. شبتون بخیر باشه.

گوینده: زنده باشی. ممنونم از حضورت. شبت بخیر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.