توضيحات محصول

يا محصول نگذاريد ، يا کامل معرفي اش کنيد

در ادامه مجموعه ايراداتي که ممکن است فروشگاه اينترنتي شما را کم رونق و کم فروش کند ؛ امروز به بخش “معرفي محصول” ميرسيم.

جداي از نکاتي که قبلا اشاره کردم (اعم از انتخاب هاست مناسب ، سيستم مديريت محتوا ، انتخاب قالب ، مباحث مرتبط با سئو و … ) شايد يکي از مهم ترين نکاتي که باعث کسب اطمينان مشتري از انتخاب يک محصول مي شود ارائه يک توضيح کامل و جامع از محصول يا خدمتي است که ارائه مي دهيد.

 

شما هنگامي که براي خريد يک محصول و يا انتخاب يک خدمت به فروشگاهي مي رويد انتظار داريد فروشنده جزييات آن را براي شما کامل شرح دهد ؛ مگر اينکه خودتان با آن محصول آشنايي داشته باشيد. اصولا هرچه ارائه و معرفي يک محصول يا خدمت بهتر و دقيق تر صورت گيرد احتمال انتخاب آن توسط مشتري بيشتر خواهد بود.

يک فروشگاه اينترنتي هم دقيقا همين حکم را خواهد داشت ، با اين تفاوت که مشتري محصول را از نزديک نميبيند تا آن را لمس کند و خودش بتواند بررسي انجام دهد ؛ بنابراين مسئوليت شما در اين مورد سخت و حساس خواهد بود.

هيچگاه چنين خيال نکنيد که چون شما محصولتان را مي شناسيد ، حتما مخاطبين شما هم همينطور خواهند بود . گاهي برخي مشتريان بديهي ترين مسائل را شايد ندانند .

پس اين شما هستيد که بايد دقيق ترين و بهترين راهنمايي را انجام دهيد.

البته اين “دقيق ترين” و “بهترين” معرفي به منزله شاخ و برگ دادن بيش از حد به موضوع و تعريف و تملق از محصول نيست . توجه به اين نکته ضروري است که شما هرگز اجازه نداريد از محصولتان تعريف و تمجيد کنيد ، بلکه اين اختيار را بايد به مخاطب خود بدهيد تا او تصميم بگيرد .

این مقاله را از دست ندهید  بهینه سازی وب سایت چیست؟+ شوخی با گوگل ممنوع!

سايت هايي زيادي را ميبينم که يک عکس که گاها کيفيت هم ندارد در يک فروشگاه قرار داده شده و زير آن نوشته شده : فلان محصول با فلان قيمت و چنانچه مدير محترم لطف کرده باشد نيم خط در مورد آن توضيح داده است .

شما وقتي ميخواهيد آن محصول را انتخاب کنيد نميدانيد جنس آن محصول چيست ؟ ابعاد و وزن آن چه مقدار است ؟ تنوع رنگي آن به چه صورت است ؟ نياز به محصول زمينه اي و همراه هم دارد ؟ با چه سيستم و پلتفرمي جوابگو خواهد بود ؟ و هزاران سوال و ابهامي که ممکن است در ذهن شما بماند …

 

شما به عنوان مدير سايت يا کانال (فروشگاه اينترنتي) ملزم هستيد از محصول خود در نماهاي مختلف تصوير تهيه کنيد ؛ جزييات محصول را درج کنيد ، نحوه کار با آن را توضيح دهيد (يا براي مشتري کاتالوگ آن را ارسال کنيد) ، بخش کامنت گذاري و نظرات محصول را فعال کنيد . به کاربران خود اجازه دهيد به محصول امتياز بدهند يا آن را مورد نقد و بررسي قرار دهند .

حتي المقدور قسمتي را براي مقايسه محصول قرار دهيد

چنانچه شما بتوانيد يک ارائه خوب و دقيق از محصول و يا خدمتتان در سايت قرار دهيد خواهيد ديد اين موضوع تا چه به فروش شما کمک خواهد کرد

از انتخاب کليدواژه هاي مناسب براي سئو غافل نشويد ….

 

 

نویسنده: سينا بنافي (مدرس کارآفريني و مهارت هاي کسب و کار – مشاور حوزه تجارت الکترونيک)

 

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.