توضيحات محصول

يا محصول نگذاريد ، يا کامل معرفي اش کنيد

در ادامه مجموعه ايراداتي که ممکن است فروشگاه اينترنتي شما را کم رونق و کم فروش کند ؛ امروز به بخش “معرفي محصول” ميرسيم.

جداي از نکاتي که قبلا اشاره کردم (اعم از انتخاب هاست مناسب ، سيستم مديريت محتوا ، انتخاب قالب ، مباحث مرتبط با سئو و … ) شايد يکي از مهم ترين نکاتي که باعث کسب اطمينان مشتري از انتخاب يک محصول مي شود ارائه يک توضيح کامل و جامع از محصول يا خدمتي است که ارائه مي دهيد.

 

شما هنگامي که براي خريد يک محصول و يا انتخاب يک خدمت به فروشگاهي مي رويد انتظار داريد فروشنده جزييات آن را براي شما کامل شرح دهد ؛ مگر اينکه خودتان با آن محصول آشنايي داشته باشيد. اصولا هرچه ارائه و معرفي يک محصول يا خدمت بهتر و دقيق تر صورت گيرد احتمال انتخاب آن توسط مشتري بيشتر خواهد بود.

يک فروشگاه اينترنتي هم دقيقا همين حکم را خواهد داشت ، با اين تفاوت که مشتري محصول را از نزديک نميبيند تا آن را لمس کند و خودش بتواند بررسي انجام دهد ؛ بنابراين مسئوليت شما در اين مورد سخت و حساس خواهد بود.

هيچگاه چنين خيال نکنيد که چون شما محصولتان را مي شناسيد ، حتما مخاطبين شما هم همينطور خواهند بود . گاهي برخي مشتريان بديهي ترين مسائل را شايد ندانند .

پس اين شما هستيد که بايد دقيق ترين و بهترين راهنمايي را انجام دهيد.

البته اين “دقيق ترين” و “بهترين” معرفي به منزله شاخ و برگ دادن بيش از حد به موضوع و تعريف و تملق از محصول نيست . توجه به اين نکته ضروري است که شما هرگز اجازه نداريد از محصولتان تعريف و تمجيد کنيد ، بلکه اين اختيار را بايد به مخاطب خود بدهيد تا او تصميم بگيرد .

این مقاله را از دست ندهید  خاطري آسوده با انتخاب يک هاست مطمئن براي فروشگاهتان

سايت هايي زيادي را ميبينم که يک عکس که گاها کيفيت هم ندارد در يک فروشگاه قرار داده شده و زير آن نوشته شده : فلان محصول با فلان قيمت و چنانچه مدير محترم لطف کرده باشد نيم خط در مورد آن توضيح داده است .

شما وقتي ميخواهيد آن محصول را انتخاب کنيد نميدانيد جنس آن محصول چيست ؟ ابعاد و وزن آن چه مقدار است ؟ تنوع رنگي آن به چه صورت است ؟ نياز به محصول زمينه اي و همراه هم دارد ؟ با چه سيستم و پلتفرمي جوابگو خواهد بود ؟ و هزاران سوال و ابهامي که ممکن است در ذهن شما بماند …

 

شما به عنوان مدير سايت يا کانال (فروشگاه اينترنتي) ملزم هستيد از محصول خود در نماهاي مختلف تصوير تهيه کنيد ؛ جزييات محصول را درج کنيد ، نحوه کار با آن را توضيح دهيد (يا براي مشتري کاتالوگ آن را ارسال کنيد) ، بخش کامنت گذاري و نظرات محصول را فعال کنيد . به کاربران خود اجازه دهيد به محصول امتياز بدهند يا آن را مورد نقد و بررسي قرار دهند .

حتي المقدور قسمتي را براي مقايسه محصول قرار دهيد

چنانچه شما بتوانيد يک ارائه خوب و دقيق از محصول و يا خدمتتان در سايت قرار دهيد خواهيد ديد اين موضوع تا چه به فروش شما کمک خواهد کرد

از انتخاب کليدواژه هاي مناسب براي سئو غافل نشويد ….

 

 

نویسنده: سينا بنافي (مدرس کارآفريني و مهارت هاي کسب و کار – مشاور حوزه تجارت الکترونيک)

 

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.