کار آنلاین

کار آنلاین و معرفی فرصت های شغلی بازار اینترنتی ایران

کار آنلاین

کار آنلاین یکی از کار هایی هست که شما می توانید به عنوان شغل آینده خود آن را انتخاب کنید. این نوع از کارهم مانند کار در فضای واقعی بسیار متنوع می باشد. اگر شما دوست دارید بصورت آنلاین کار کنید، ابتدا باید علاقه خود را مشخص نمایید. بعد از آن که علاقه خود را مشخص کردید، بازار را بررسی کنید و ببینید که آیا افراد به دنبال چیزی که شما علاقه دارید هستند؟ بعد از آن شروع به یادگیری مهارت های مورد نیاز برای کار آنلاین کنید. مثلا کسی که به گرافیک علاقه مند است ولی هنوز به سراغ یادگیری آن نرفته است، ابتدا باید بازار را بررسی کند و ببیند که چه تعداد از افراد نیاز به گرافیست دارند و بعد از آن اقدام به یادگیری حرفه ای گرافیک کند.

نکته ای که در کار آنلاین مهم است این است که شما اعتبار پیدا کنید. یعنی اگر برای فردی درحال کار کردن هستید، کم کاری و پیچوندن ممنوع!

اگر در اینترنت اعتبار رسمی خود را از دست بدهید، به هیچ وجه نمی توانید رشد خوبی را انجام بدهید.

چه کار آنلاینی نکنیم؟

بعضی از کارهای آنلاین هستند که فقط اتلاف وقت هستند. مثلا بعضی از سایت ها به ازای کلیک روی بنرهای تبلیغاتی به شما پول می دهند. یا اینکه به ازای هر بازدید شما از سایت های موردنظر مبلغی را به شما اختصاص می دهند. این طور کارها نتنها بسیار وقت و انرژی شما را مشغول می کند، بلکه باعث ضرر و زیان هایی به سیستم کامپیوتر شما هم خواهد شد.

بعضی از افراد هستند که می گویند شما با روزی چندساعت کار و بدون نیاز به هیچگونه دانش و آموزشی می توانید به درآمد چند میلیونی برسید. این شعارهای تبلیغاتی زیادی است که تا وارد فضای کار آنلاین و شروع کردن به کار آنلاین شدید، با آن ها مواجه می شوید. چیزی که در طی این سال ها متوجه شده ام، برای اینکه شما به عنوان یک فردی که نه سرمایه اولیه دارید و نه مهارت خاصی به درآمدهای خوب برسید، این است که از طریق کسب مهارت های مختلف طی یک الی سه سال تلاش مداوم، نتیجه بگیرید. درغیر اینصورت هیچ راه مطمئنی برای نتیجه گرفتن در کار آنلاین وجود ندارد.

بهترین راه برای شروع به کار آنلاین

در بخش قبل هم یک اشاره کوچکی به این موضوع کردم ولی در این بخش بصورت مفصل تری در این باره برای تان توضیح می دهم.

برای این که وارد کارآنلاین بشوید اگر سرمایه اولیه ندارید حتما باید مهارت داشته باشید. وقتی که مهارت خوبی در یک زمینه ی مناسب داشته باشید، به راحتی می توانید با سایت های مختلفی کار کنید.

مهارت هایی که درحال حاضر متقاضیان زیادی دارند عبارت اند از:

  • گرافیک
  • کدنویسی html & css
  • زبان های مختلف برنامه نویسی تحت وب
  • دیجیتال مارکتینگ
  • سئو
  • تولید محتوا

مواردی که در بالا ذکر کرده ام، از جمله مهارت هایی هستند که اگر شما به آن ها مسلط باشید و توانایی(از متوسط به بالا) خوبی درآن زمینه داشته باشید، می توانید شروع به کار آنلاین کنید.

برای اینکه در کار آنلاین موفق باشید، رزومه حرف اول را میزند. در گاهی اوقات شاید نیاز باشد که شما در حدود ۶ماه با مبلغی ناچیز پروژه بگیرید وبرای ساختن رزومه انجام دهید ولی حتما باید رزومه خوبی بسازید.

تفاوت کار آنلاین و کسب و کارآنلاین

کار آنلاین به شغلی می گویند که یک نفر به آن مشغول می شود و اگر آن را انجام ندهد، درآمدی نخواهد داشت.

اما کسب و کار آنلاین به معنای این است که شما یک سیستمی را راه اندازی می کنید و اگر خودتان در آن سیستم یا سایت کاری هم انجام ندهید، درآمدتان را خواهید داشت.

کار آنلاین

آموزش کار آنلاین

بنظر من اگر که سرمایه اولیه و مهارت لازم را از دیدگاه مشاوران ندارید، بهتر است که فعلا کار کنید تا به جایی برسید که هم مهارت و هم سرمایه اولیه لازم را کسب کنید وسپس به راه اندازی کسب و کار آنلاین اقدام کنید.

چه کسانی در کار آنلاین موفق هستند؟

افرادی در کار آنلاین موفق هستند که تنبل نباشند. خیلی از افراد فکر می کنند چون که کار آنلاین است بنابراین نیاز به کار و تلاش وجود ندارد. درصورتی که اگر در کار آنلاینی که انجام می دهید، نظم و پشتکار نداشته باشید، به راحتی شکست می خورید.

اگر نه مهارت دارید و نه محصول:

بنظر من اگر نه مهارت دارید و نه محصول، بجای اینکه محصولات و خدمات دیگران را برایشان بفروشید، یک مهارتی که دوست دارید را کسب کنید و در آن متخصص شوید. سپس به کار آنلاین شروع کنید.

فرصت طلایی کار آنلاین در ایران

درحال حاضر بیش از ۸۰درصد افراد از اینترنت استفاده می کنند. این به آن معناست که بزودی همین تعداد تاجایی که ممکن هست خرید ها ونیاز هایشان را ازطریق اینترنت برطرف می کنند.

کسانی در این بازار موفق خواهند بود که از امروز به فکر این بازار بسیار عالی باشند و خودشان را برای این تغییر بزرگ آماده کنند.

نویسنده: محمود بهبهانی (مدرس و مشاور کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی)

 

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.