کسب‌وکار اینترنتی در منزل

کسب‌وکار اینترنتی در منزل

من امروز در این فکر بودم که آیا واقعاً در خانه هم می‌توان درآمدی داشت یا خیر؟

وقتی این پرسش در ذهنم مطرح شد، به این فکر افتادم که یک مقاله‌ای را دراین‌باره وبه این سوال به‌طور جامع پاسخ دهم.

چه کسب‌وکارهایی را می‌توان در خانه راه انداخت؟

مادر من یکی از آن‌کسانی هست که در خانه مشغول خیاطی هست. این کسب‌وکار برای مادر من، یک کسب‌وکار خانگی محسوب می‌شود.

مادرم یک روز به من می‌گفت: محمود نمیشه منم از اینترنت پول دربیارمJ.

من هم کمی فکر کردم و گفتم: مادر جون شما کار با کامپیوتر بلدی؟

مادرم جواب داد: خوب بلدم کامپیوتر روشن کنم فقط!

و منم هم گفتم از امروز اگر روزی نیم ساعت با کامپیوتر کارکنی و مشکلاتی رو که داری تو اینترنت سرچ کنی، تو یکی دوماه این‌قدری حرفه‌ای میشی که بتونی یک کسب‌وکار اینترنتی با آموزش‌های من راه بندازی.

از اون روز به بعد مادرم هر وقتی‌که پیدا می کنه میشنه و با کامپیوتر کار میکنه. از اون روز تا الان کلی هم پیشرفت داشته.

بنابراین کسب‌وکارهای خانگی خیلی زیاد هستند و کسب‌وکارهای اینترنتی یکی آن‌ها می‌باشند.

اگر شما کسب‌وکاری را می‌خواهید که بتوانید در خواب هم حتی درآمد داشته باشید، قطعاً بهترین گزینه یک کسب‌وکار اینترنتی خواهد بود.

چرا کسب‌وکار اینترنتی؟

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است، این است که چرا ما باید کسب‌وکار اینترنتی را انتخاب کنیم و چرا نباید کسب‌وکارهای فیزیکی مانند خیاطی و… رو انتخاب کنیم؟ برای پاسخ به این سؤال همیشه من یک مورد را ذکر می‌کنم و آن این است که اگر به هر چیزی علاقه‌مند هستید حتماً همان را انجام دهید ولی مطمئن هستم کسانی که این مقاله را می‌خوانند قطعاً یکی از علاقه‌مندان به کسب‌وکارهای اینترنتی هستند. مورد بعدی دراین‌باره آن است که شما وقتی کسب‌وکارتان را اینترنتی می‌کنید می‌توانید بخش فیزیکی کسب‌وکار خود را هم داشته باشید و همچنین کسب‌وکار اینترنتی می‌تواند به کسب‌وکار فیزیکی شما نه‌تنها رونق ببخشد بلکه می‌تواند کسب‌وکار شمارا به تمام جهان معرفی کند.

شش گام برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در منزل

چگونه در خانه کسب درآمد کنیم ؟

گام اول

اولین گام راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی در خانه این است که شما یک وب‌سایت را راه‌اندازی کنید. شاید بسیاری از افراد به شما بگویند که چرا ما باید وب‌سایت راه‌اندازی کنیم؟ مگر تلگرام، اینستاگرام و … نیست؟

من در جواب به این سوال شما را به خاطرات گذشته در باره ی شبکه های اجتماعی فیلتر شده ارجاع می دهم و اینکه هیچ وقت یک کسب وکار اصولی را نمی‌توان برپایه ی شبکه های اجتماعی بنا کرد زیرا نتنها اعتباری ندارند بلکه اگر دقت کرده باشید فاقد بسیاری از قابلیت های کلیدی مانند دردسترس بودن برای عموم از طریق گوگل هستند. همچنین مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی قابل دسته بندی شدن و آرشیو شدن نیستند؛ بنابراین بهترین گزینه برای شروع یک کسب وکار اینترنتی سایت می باشد.

گام دوم

وقتی شما سایت خود راه اندازی کردید تازه آغاز راه هستید زیرا وبسایت شما هرچقدر هم که حرفه ای و زیبا باشد اگر کسی آن را نبیند مطمئنا هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. ولی قبل از هرچیزی باید شما ایمیل مارکتینگ سایت تان را راه اندازی کنید و ایمیل افرادی را که به سایت تان مراجعه می کنند را جمع آوری کنید.

گام سوم

فعالیت خود را درشبکه های اجتماعی آغاز کنید. فقط توجه داشته باشید که هر شبکه ی اجتماعی رویکردی مخصوص به آن را می طلبد و برای اینکه بازخورد مناسبی را از آن بگیرید با برنامه وارد شوید.

گام چهارم

شما می‌توانید در این مرحله تبلیغات خود را در وبسایت هایی که موضوع مشابه شما را دارند قرار دهید. باید توجه داشته باشید که هر تبلیغی بازخورد خوبی را نخواهد داشت و تنها تبلیغاتی مناسب می باشند که اصول تبلیغ نویسی و… در آنها رعایت شده باشند.

گام پنجم

سئو. سئو به این معنی است که شما سایت تان را به گونه ای راه انداز و مطالب در آن را منتشر کنید که وقتی موتورهای جست وجو می خواهند در میان سایت های مختلف به کاربران چیزی را پیشنهاد بدهند، وبسایت شما را اول از همه پیشنهاد بدهند.

سئو بسیار در کسب وکار تان مهم هست و از این رو شما باید بسیار بادقت و هوشمندانه به آن توجه کنید.

گام ششم

شما در این گام باید بعد از بررسی دقیق کسب وکارتان، به عقب برگردید و در جاهایی که دچار ضعف بودید، به برطرف کردن آن ضعف ها بپردازید و همچنین بسیاری از موقع می‌توانید از مشورت دوستان فعالتان در این حوزه کمک بگیرید تا نتیجه ی مطلوب تان را از این کسب وکار بدست آورید.

امیدوارم هرچه زودتر کسب وکار پولسازی راه اندازی کنید / پیروز باشید

نویسنده: محمود بهبهانی

 

10 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.